هفت قوانین مضحک درباره سندبلاست

یک کار معمولی سندبلاست از بین بردن زنگ یا رنگ از ماشین، قایق، RV یا تجهیزات است که آن را برای بازسازی آماده می کنند. اطمینان حاصل کنید که این نازل را به طور مساوی و هم پوشانیده بر روی سطح کار حرکت میدهید توجه کنید نگه داشتن نازل سندبلاست شش تا دوازده اینچ برای دست اپراتور میسر است. عملیات پاکسازی از طریق بلاستینگ ممکن است برای سلامتی اپراتور خطراتی ایجاد کند به طور خاص در بلاستینگ سیار و در اتاق بلاستینگ و مقدار زیادی از گرد و غبار از طریق انفجار ساینده از بستر و ساینده وجود دارد گر چه بسیاری از ساینده های مورد استفاده در اتاق انفجار خطرناک نیست مانند( شات teel و ماسه، چدن، آهن، اکسید آلومینیوم، گارنت، پلاستیک ساینده و مهره های شیشه ای) ولی ساینده های دیگر مانند (شن و ماسه، سرباره مس، سرباره نیکل و استارولیت ،سیلیس و یا فلزات سنگین) دارای خطر بالایی هستند ،با این حال در تمام موارد استفاده از آنها می توانید خطر جدی برای اپراتور، مانند سوختگی با توجه به پیش بینی های (پوست و یا ضایعات چشم) اتفاق می افتد و یا به دلیل راه رفتن بر روی شات دور بر روی زمین پراکنده، قرار گرفتن در معرض گرد و غبار خطرناک، خستگی حرارتی، ایجاد فضای قابل انفجار، و قرار گرفتن در معرض سر و صدا بیش از حد.

به گونه ای که مبلغ از 3000000 تا بعضا بالای 100 میلیون قیمت گذاری می شود. سایندهها، از اصلی ترین اجزا در فرایند سندبلاست هستند. و هنری ترین ابزار در این رشته دستگاههای سندبلاست شیشه هستند . نازل سندبلاست یک قطعه فیزیکی ، از ملزومات دستگاه سندبلاست میباشد که به صورت استوانه ی شکل با سوراخ های باریک است وبه وسیله یک اهرم کنترل میشود و در سر شلینگ سندبلاست که متسقیم به مخزن متصل است قرار میگیرد .این نازل باید باید در برابر سایش مقاوم باشند این مهم ترین ویژگی آنها است .جنس نازل سند بلاست تنگستن کارباید (به دلیل میزان سختی بسیار) بالا،آلومنیوم و روکش پلاستیکی میباشد. از مشخصات فیزیکی آن میتوان به سبک بودن آن اشاره کرد. نازل سندبلاست شامل یک قطعهی فیزیکی میباشد و به شکل تفنگی است که بوسیلهی یک اهرمی کنترل کننده میباشد، ذرات ساینده را به روی سطح مورد سند بلاست نظر، شلیک مینماید. با نگاهی عمیق و دقت در جزئیات مواد ساینده مشخص می شود که تک تک ذرات ساینده بدون در نظر گرفتن نوع و جنس آن، با فشار معینی به سمت سطح پرتاب می شوند و در اثر این برخورد، بخش بسیار کوچک، صدها یا هزاران نقطه در یک سطح را از آلودگی پاک می کنند.

روکش : جنس فلز یا پلاستیک میباشد. با انتخاب انواع مناسب شن و ماسه خوب، اطمینان حاصل کنید که یکی از آن ها را انتخاب کنید که فلز را تار نمی کند، قابل استفاده مجدد است و دستگاه شما را تخریب نمی کند. اگر این امر زنگ زدگی فلز برطرف نگردد عمر سازه و قطعه فلزی را بسیار می کاهد . روشی که شما آن را در جهت استفاده از این روش به کار می گیرید اهمیت زیادی خواهد داشت. 1-نوع اول که شامل قظعاتی میشود که سطح کار بیشتری داشته و بر حسب متر مربع قابل ارزیابی هستند.مثل تانکرها,کشتی ها,سندبلاست سازه های روکار ,مخازن بزرگ,لوله های سایز بزرگ,ورقها و کلا قطعاتی که بتوان بر حسب مترمربع حساب کرد. • سندبلاست راه مات، که بیشتر برای پارتیشن های اداری مورد استفاده قرار می گیرد و اندازه و تعداد راه ها و خطوط را خود مشتری تعیین خواهد کرد.

2- اندازه: اندازه ذرات ساینده در اینچ مربع تعیین می شود ، ذرات کوچکتر سطح نرم و یکنواخت تری ایجاد می کند . در دستگاه سندبلاست، هوای فشرده از طریق کمپرسور تامین می شود؛ فشار هوا به ذرات ساینده وارد شده و از طریق آن، ذرات به سمت نازل هدایت می شوند؛ خروج ذرات ساینده از نازل به سمت سطح با فشار بالا، آلاینده ها و رنگ، گریس، رنگ های قدیمی و هرگونه چسبندگی سطح را برطرف میکند و آن را برای اعمال رنگ و پوشش آماده می نمایند.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

کاناداDigital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial
تماس با ما