هی گلف LIV. چارلز بارکلی منتظر تماس شماست.

بدمینستر، نیوجرسی – چارلز بارکلی از مردم سوالی دارد که نمی‌دانند چرا کسی با تور گلف LIV با حمایت عربستان سعودی همراهی می‌کند: چرا آنها از همه شرکت‌های آمریکایی دیگر که با همان صندوق مدیریت ثروت بحث‌برانگیز تجارت می‌کنند خشمگین نمی‌شوند. توسط محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی؟

بارکلی روز پنجشنبه با اشاره به برخی از شرکت هایی که صندوق در آنها سرمایه گذاری کرده است، گفت: “شما نمی توانید انتخاب کنید که می خواهید از دست چه کسی عصبانی شوید.” «آنها باید از برکشایر هاتاوی، تسلا، بانک آمریکا، دیزنی عصبانی باشند. اما آنها نیستند. آنها فقط از دست این گلف بازان عصبانی هستند.”

حداقل، این دیدگاه بارکلی و دیدگاهی است که توسط بسیاری از افرادی که با تور جدید جدایی کار می کنند، که باعث ایجاد آشفتگی زیادی در گلف، ورزش و روابط ایالات متحده و عربستان سعودی شده است، مطرح شده است. برای برخی، این تور یک گاو نقدی پر جنب و جوش است که مبالغ تضمینی هنگفتی را ارائه می کند تا گلف بازان را از تور PGA دور کند. برای دیگران، این تلاش بدبینانه شاهزاده سعودی برای استفاده از ورزش به عنوان راهی برای پاکسازی سابقه جهانی ضعیف دولتش در مورد نقض حقوق بشر است.

بارکلی، کسی که هرگز از جنجال پنهان نشد، در روز پنجشنبه به همراه رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ، میزبان مسابقات، در میانه همه ماجرا قرار داشت.

در یک روز پرتلاطم در باشگاه ملی گلف ترامپ، که میزبان سومین رویداد گلف LIV است که از جمعه آغاز می‌شود، بارکلی سوالاتی در مورد مشارکت احتمالی‌اش با این تور داشت و سپس از 18 سوراخ در مسابقات pro-am عرق ریخت.

در حال حاضر، بارکلی، ستاره سابق بسکتبال و مفسر پرطرفدار هوپ در شبکه ورزشی TNT، تنها مهمان این مسابقات است. او مذاکراتی غیررسمی با گرگ نورمن، مدیر اجرایی سریال LIV داشته است تا به عنوان مفسر ملحق شود. اما او گفت که هیچ پیشنهاد رسمی ارائه نشده است و مهلت جمعه را برای انجام این تور در نظر گرفت.

صبح که از خواب بیدار می شوم، اگر چیزی نگفته اند، می گویم، بچه ها، اگر در دسترس باشم، هر وقت بخواهید در پروانه شما بازی می کنم. اما من می خواهم به کار خود برگردم. من کارم را دوست دارم و فکر نمی‌کنم این عادلانه باشد که آنها ادامه دهند.”

این تور قبلاً دیوید فهرتی، تحلیلگر سابق گلف NBC را جذب کرده است تا به جریان زنده آن بپیوندد. حتی هنوز قرارداد تلویزیونی هم ندارد. اما بارکلی که با رویکرد طنز، ویرایش نشده و کمدی خود در تحلیل بسکتبال جذابیت زیادی به دست آورده است، اما به دلیل شوخی‌های جنسی در مورد زنان نیز مورد انتقاد قرار گرفته است، برای تور گلف نوپا یک موهبت بزرگ خواهد بود.

او گفت که سه سال از قراردادش با TNT باقی مانده است و برای جدایی او مبلغ زیادی پول لازم است.

او گفت: “احتمالاً همه حامیان مالی و همه چیزم را از دست خواهم داد، بنابراین آنها باید ارزش این کار را داشته باشند.” اما اگر این کار را نکنند، من همچنان از این افراد حمایت خواهم کرد.»

دلیل اینکه او حامیان مالی خود را از دست می دهد این است که بارکلی، که عاشق گلف است، اگر به طور رسمی به تور LIV در برخی ظرفیت ها ملحق شود، می تواند واکنش های منفی را تحمل کند. او یکی از بسیاری از افرادی است که به دلیل پیوستن، فکر پیوستن یا حتی صرف نظر کردن از تور LIV، یک مفهوم گلف تیمی که توسط صندوق شاهزاده محمد تامین می شود، با انتقاد مواجه می شود.

این شاهزاده برای بسیاری از مردم در سراسر جهان یک شخصیت شوم است، به ویژه پس از اینکه مقامات اطلاعاتی آمریکا مشخص کردند که او قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن پست و منتقد دولت سعودی را تایید کرده است.

علاوه بر این، خانواده های برخی از قربانیان سپتامبر. 11، 2001، حملات تروریستی بر این باورند که دولت عربستان سعودی از تروریست ها قبل از اقدام آنها حمایت کرده است. آنها قصد داشتند روز جمعه در مسابقات اعتراض کنند. بارکلی درد و خیانت آنها را نادیده نگرفت، اما او این سوال را مطرح کرد که چرا همه آن بر روی تور گلف متمرکز شده است.

او گفت وقتی شرکت های دیگری که با سعودی ها تجارت می کنند پول خود را به صندوق پس می دهند، منصفانه است که فقط از گلف بازان انتقاد کنیم.

بارکلی گفت: من می توانم با خانواده های 11 سپتامبر همدردی کنم. آنها حق دارند نظرات خود را بیان کنند.»

بارکلی همچنین گفت: ساده لوحانه است که فکر کنیم عربستان سعودی تنها بازیگر بد به عنوان یک ملت است و از ایالات متحده به دلیل داشتن سابقه ناقص حقوق بشر در برخی مواقع نام برد.

بارکلی گفت هر کشوری در انجام کارهای “وحشتناک” گناهکار است.

اینطور نیست که آمریکا سابقه حقوق مدنی خوبی داشته باشد، خوب؟ اگر می خواهید به طور انتخابی عصبانی شوید. من عاشق امریکا هستم. این بزرگترین کشور جهان است. اما طوری رفتار نکنید که انگار سهم خود را انجام نداده ایم و همچنان داریم به سهم خود عمل می کنیم. بیایید آن را از سر راه برداریم.

هنگامی که پاسخ دادن به سوالات تمام شد، بارکلی به یک گروه چهار نفره پیوست که شامل گلف بازان حرفه ای سرجیو گارسیا، لوئیس اوستویزن و جفری زاکاریان، یک سرآشپز مشهور نیز می شد. بارکلی که بارکلی بود، خنده های زیادی وجود داشت.

زکریان گفت: “چارلز مرد مهربان و خوش اخلاقی است و هیچ چیز را زیاد جدی نمی گیرد.” “و بازی با او بسیار سرگرم کننده است.”

در یک سوراخ، بارکلی به دو نفر در گاری گلف که در حال نزدیک شدن بود هشدار داد تا نسبت به شلیک قریب الوقوع زکریان هوشیار باشند. وقتی نوبت به تیراندازی بارکلی رسید، او با صدای بلند متوجه شد که گاری در حال عقب نشینی است تا از شلیک احتمالی اشتباه او جلوگیری کند، اما برای زکاریان حرکت نکرد. گروهش از خنده بلند شدند.

بارکلی به راننده گفت: اشکالی ندارد. “من حساس نیستم.”

او همچنین در مورد بسکتبال صحبت کرد و به شیوه معمولی بی‌احترامی خود اشاره کرد که کوین دورانت در نت‌ها باقی می‌ماند و در کنار کایری اروینگ و بن سیمونز یک ترکیب قدرتمند ایجاد می‌کند.

او گفت: “آنها ممکن است بهترین تیم جهان را در حال حاضر داشته باشند.” کایری چیزی برای اثبات خواهد داشت، زیرا می داند که اگر در تمام طول سال بیرون بیاید و در تمام طول سال یک حیله گر باشد، سال آینده قرارداد بزرگی نخواهد داشت.

مانند تور گلف شورشی، بسیاری از ورزش ها به پول مربوط می شوند.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما