popnicbanner

والدین و معلمان در ساسکاتون برای درخواست بودجه برای مدارس دولتی تجمع کردند Globalnews.ca

معلمان، والدین و دانش‌آموزان روز شنبه در مقابل دفتر وزیر پل مریمن در ساسکاتون تجمع کردند تا از دولت ساسکاچوان پول بیشتری برای مدارس دولتی درخواست کنند.

سامانتا بکوت، رئیس فدراسیون معلمان ساسکاچوان، می‌گوید پس از نزدیک به یک دهه کمبود بودجه، دولت استان نتوانسته بحران مدارس ساسکاچوان را تشخیص دهد.

“آنها می گویند که بودجه آوریل بزرگترین بودجه ای است که تا به حال دیده ایم. ما می دانیم که افزایش بودجه با رشد ثبت نام همخوانی ندارد، چه رسد به تورم در این استان.

ما می دانیم که کودکان حق دارند از آموزش عمومی با کیفیت برخوردار شوند. آنها نه تنها مستحق آن هستند – آنها حق دارند. “

این تجمع در دفتر Merriman در زمانی برگزار می شود که دولت ساسکاچوان در حال مذاکره با معلمان این استان است. بیش از 90 درصد اخیراً به تحریم‌های کارگری رأی مثبت دادند، اگرچه رئیس STF می‌گوید هنوز هیچ چیز مشخصی برنامه‌ریزی نشده است. از طرف دولت، وزیر آموزش و پرورش منطقه گفت که منطقه آماده توافق است.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

بکات گفت که برخی از معلمان در ساسکاتون بیش از 30 دانش آموز در مدارس ابتدایی ثبت نام کرده اند. «این مضحک است که دولت بگوید تعداد کلاس ها افزایش نمی یابد. ما رکورد رشد ثبت نام در ولسوالی های سراسر استان و معلمان کمتری برای حمایت از آنها داریم.”

دوازده مدرسه دولتی در رجینا با بیش از 100 درصد ظرفیت کار می کنند.

سال گذشته تا 9 شهریور 25 هزار و 225 دانش آموز، امسال 26 هزار و 89 دانش آموز که حدود 3.4 درصد افزایش داشته است.

ناتان بروم، نایب رئیس فدراسیون معلمان ساسکاچوان، گفت که بودجه موجود است و این فقط یک موضوع اولویت های دولت است.

«آنها بودجه دارند. بروم گفت: “آنها یک میلیارد دلار اضافی دارند.”

والدین راشل انگلر-استرینگر و پیتر گاردن، که فرزندانشان نارساخوانی دارند، می‌گویند که فرزندانشان برای به دست آوردن حمایت لازم برای موفقیت تلاش کرده‌اند و از استان می‌خواهند که بودجه و منابع کافی برای معلمان فراهم کند.

انگلر-استرینگر گفت: از نظر تأمین آینده کودک، سرمایه گذاری در آموزش عمومی یکی از مهم ترین سرمایه گذاری هایی است که هر کسی می تواند انجام دهد.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

«ما باید مطمئن شویم که فرزندانمان آموزش مناسبی دریافت کنند. انگلر-استرینگر گفت، آنها اکنون آن را درک نمی کنند. «سال گذشته، کوچکترین ما با 31 کودک در کلاس درس بود. کلاس هفتم بود. مدیریت رفتار تقریباً غیرممکن بود، چه رسد به ارائه آنچه که همه نیاز دارند.”

در حال حاضر روند

  • بچه های بزرگ: مادر برنده دادگاهی شد تا پسران 40 ساله اش را از خانه بیرون کند

  • کل هیئت مدیره مرکز Banff توسط دولت آلبرتا برکنار شده است

«این واقعاً دلگرم کننده است که بدانیم افراد زیادی هستند که به این موضوع اهمیت می دهند. ما می دانیم که معلمان اهمیت می دهند. ما می دانیم که آنها بهترین کار را با منابعی که دارند انجام می دهند.

ما شکی نداریم که معلمان علایق ما را در دل دارند. آنها فقط به منابع بیشتری نیاز دارند تا کار خود را به درستی انجام دهند. این دولت نه تنها آنها را تامین خواهد کرد و نه چندان دوام خواهد آورد. بنابراین باید کارهای زیادی انجام شود.»

جرمی کوکریل، وزیر آموزش ساسکاچوان در 20 اکتبر گفت که دولت آماده است تا به سخنان معلمان گوش دهد و آماده سازش است.

کوکریل گفت: «ما هر روز هفته معامله می کنیم. ما هر هفته آماده مذاکره هستیم و خواهان یک معامله عادلانه هستیم که اطمینان و قابل پیش بینی را برای خانواده ها، دانش آموزان و معلمان این شهرستان فراهم کند.»

بروم گفت: اگر وزیر در مذاکرات جدی است، پس دولت باید به درخواست فدراسیون برای آشتی پاسخ دهد. اگر او می خواهد بگوید که آنها آماده مذاکره هستند، پس به میز مذاکره بیایید.»

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

راهپیمایی ساسکاتون سومین راهپیمایی از چهار راهپیمایی است که در پاییز امسال در سراسر استان برگزار شد. یک تجمع آموزشی عمومی دیگر برای 4 نوامبر در شمال بتلفورد برنامه ریزی شده است، که همچنین سوارکاری کوکریل است.

© 2023 Global News، بخشی از Corus Entertainment Inc.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما