ورود بخش خفیس به زرب و برشته سکه بهار ازادی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با توجه به وجود حباب و تقاضای فعالان، بخشودگی های ویژه از سوی بانک مرکزی، مقرر شد طلاها آبیاری و سپس به سکه تبدیل و در بازار به فروش برسند. لذا با توجه به تقاضای فعالان، کارگروه ویژه ای در بانک مرکزی در این زمینه تشکیل شده و زیر نظر این بانک و از طریق بخش خصوصی در حال انجام است.

به گزارش ما، علی صالح آبادی از انتشار گواهی سکه بانک مرکزی در هفته آینده خبر داد و گفت: این اوراق معاف از مالیات است و با سررسید شش ماهه در بورس توزیع می شود. قیمت تسویه سکه بهار، قیمت سکه روز و معاملات ثانویه در بورس امکان پذیر است؛ بنابراین این سند ابزار جدیدی است که می تواند به دست اشخاص حقوقی برسد و به تعادل بازار کمک کند.

رئیس کل بانک مرکزی تعادل در بازار ارز را مهم خواند و گفت: برای این منظور سامانه در حوزه ارزهای پرتقاضا و پرتقاضا و تقاضای پاسخگوی عرضه کم عرضه شده است. نیازهای واقعی مردم ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد: البته در حال حاضر عرضه کافی در سیستم وجود ندارد اما بیش از تقاضا وجود دارد. به عنوان مثال از ابتدای سال تا دیروز حدود 26.5 میلیارد دلار معامله روی سامانه انجام شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 67 درصد افزایش فروش و تراکنش در سامانه را شاهد بوده ایم.

وی ادامه داد: همچنین مجموع عرضه ارز برای واردات کیشور در مدت مذکور معادل 38.5 میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد رشد داشته است. در حوزه اسکناس نیز حجم معاملات اسکناس 1.5 میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است. بنابراین از نظر تامین وضعیت مطلوبی داریم و مشکل خاصی از نظر تامین وجود ندارد.

صالح آبادی خاطرنشان کرد: در هر صورت انتظار می رود ارز پرطرفدار به خوبی در اختیار ذخایر قرار گیرد و در بازار قابل استفاده باشد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، رئیس این بانک با بیان اینکه استقبال صادرکنندگان از ارز بازار نیز بسیار خوب است، افزود: در حال حاضر صادرکنندگان ارزهای زیادی را در قالب توافقنامه و در بازار عرضه می کنند. تامین اسکناس و ارز حواله ای مشکلی ندارد.

به گفته صالح آبادی، بانک مرکزی بر سامانه نیما و همچنین سامانه صندوق ها نظارت کامل و نظارت دقیق دارد.

وی با بیان اینکه از هفته آینده سامانه آنلاین صرافی ها با هدف تسهیل در ارائه خدمات به متقاضیان فعال می شود، تصریح کرد: افرادی که احتمال خرید ارز را دارند به جای مراجعه حضوری از طریق اینترنت به صرافی ها سامانه راه‌اندازی شده می‌توانند درخواست‌های خود را به صورت کتبی به صرافی ارسال کنند و پس از احراز هویت، به صورت حضوری به آن‌ها مراجعه کرده و از ارز خود مطلع شوند.

لایحه ایالتی مالیات های ویژه ای را بر سپرده های بهره اشخاص حقوقی ارائه می کند

وی در ادامه به موضوع مالیات بر سپرده سود اشخاص حقوقی در بانک ها اشاره کرد و گفت: در جلسه روز گذشته با حضور دستیار اول رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه. ، مقرر شد با در نظر گرفتن اثرات این مصوبه بر افزایش قیمت تمام شده، برای تجهیز منابع و سپرده های سودی در شبکه بانکی، لایحه پیشنهادی دولت مبنی بر اصلاح این قانون به طور ویژه با همکاری سازمان پیگیری شود. شورا.

صالح آبادی جزئیات این لایحه و آثار آن را یادآور شد: با توجه به اینکه این لایحه به شورای اسلامی ارسال شده است، مقرر شد این موضوع با جدیت پیگیری شود و با کمک شورا مالیات بر سپرده سود اشخاص حقوقی تعلق گیرد. حذف شده از بودجه سال 1401. چون این لایحه تاکنون هیچ تاثیری بر درآمد دولت نداشته است، نگرانی از برخورداری فعالان از حقوق سخاوتمندانه باید برطرف شود.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما