وزیر ارتباطات یکصد و دهمین و ششمین سایت 5G ایران را افتتاح کرد

چهارمین سایت ایرانی 5G در شهر تبریز به نمایندگی از 87 سایت نسل جدید پنج سایت ایرانی توسط وزیر ارتباطات و فناوری افتتاح شد و تعداد سایت های ایرانی 5G در کشور به 106 سایت رسید. امروز همچنین ” افتتاح 72 سایت ارتباطی مدرن با ایران سلول در 128 روستا (USO)”، “تکمیل فاز اول پروژه بهره برداری از لایه فرکانس مدرن 2300 مگاهرتز در شبکه پهنای باند ایران سلول و … آغاز فاز دوم این پروژه» و «استفاده از طرح افزایش ظرفیت مرکز سوئیچینگ ایران سل» در استان البروز، در هیئت وزیران اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی ایران، شامگاه سه شنبه 17 شهریور 1401، مراسم افتتاحیه پروژه های ارتباطی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و بهانر. با حضور دکتر اسلامی، دکتر صادق عباسی شاهکوه، دستیار وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دکتر امیر محمدزاده لاجوردی، دستیار وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، دکتر محمد خوانساری، دستیار وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس ایرج روحی مشاور وزیر در امور توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و اجرای خدمات عمومی اجباری، مهندس علی اصغر انصاری، معاون برنامه ریزی راهبردی و نظارت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اجرا و دبیری کمیته راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات، دکتر ارتباطات، مدیران و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شهید کندی برگزار شد.

ایرانسل

در این مراسم یکصد و ششمین سایت 5G İransl نیز به صورت آنلاین توسط وزیر ارتباطات و فناوری در شهر تبریز افتتاح شد. این سایت که به نمایندگی از «87 سایت نسل جدید ایرانسال» افتتاح شد، چهارمین سایت نسل پنجم شهر تبریز محسوب می شود. سایت های 5G قبلی تبریز نیز از طریق شبکه تلفن همراه ایران و در تبریز قابل دسترسی هستند.

ایرانسل اولین ارائه دهنده 5G با رکورد سرعت (3909 گیگابیت بر ثانیه) و تعداد سایت های نسل پنجم (106 سایت) در ایران که در اولین روز فروردین 1399 موفق به راه اندازی اولین سایت تجاری 5G در ایران شد و هم اکنون رکورد تعداد سایت های 5G و سرعت اینترنت در ایران سازگار است که در ادامه این پیشرفت، با افزایش تعداد سایت ها به 9 سایت در سال های 1399 و 1400، پروژه گسترش شبکه 5G در ایران با هدف از نصب 460 سایت 5G، از 27 آوریل 1401، “10” سایت جدید همچنان در سراسر کشور راه اندازی شد. از 27 فروردین 1401 تاکنون «87» سایت دیگر از این 460 سایت در استان های مختلف کیشور نصب شد که سه سایت آن در تبریز قرار دارد و در این مراسم چهارمین سایت ایرانی 5G در تبریز که « صد و ششم” سایت 5G ایران در کشور است که توسط وزیر ارتباطات و فناوری افتتاح شد.

همچنین «افتتاح ۷۲ سایت ارتباطی نوین با ایران در ۱۲۸ روستا» از دیگر بخش‌های این مراسم بود. در ادامه طرح اتصال روستاهای بالای 20 خانوار کیشور به شبکه ملی اطلاعات و ایجاد دسترسی به اینترنت پرسرعت برای روستائیان، ایرانسل به عنوان اپراتور پیشرو در گسترش اینترنت پرسرعت روستایی، اقدام خواهد کرد. اتصال 72 سایت ارتباطی روستایی (از محل بودجه USO وزارت ارتباطات و فناوری) در 128 روستا شبکه ملی اطلاعات استان های مختلف کیشور راه اندازی شده و در اختیار روستاییان عزیز قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات

در این مراسم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق ارتباط آنلاین با روستای «خانقاه سافلی» از توابع شهرستان سنقر استان کرمانشاه با حضور سید ابوالفضل محمدی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه استان کرمانشاه و غلامرضا مرتضوی فرماندار شهرستان سنقر و بخشدار، علیرضا رفیعی مدیر منطقه ارشد ایران و سایر مدیران محلی، سایت ارتباط روستایی ایران را در این روستا به نمایندگی از دیگر پایگاه های ارتباطی روستاهای ایران افتتاح کردند.

امروز همچنین اعلام شد که «تکمیل فاز اول پروژه با استفاده از لایه فرکانسی مدرن ۲۳۰۰ مگاهرتز در شبکه پهن باند ایران و آغاز فاز دوم این پروژه» با حضور وزیر ارتباطات اعلام شد. .

ایرانسل با اختصاص باند فرکانسی 2300 مگاهرتز به اپراتورهای ماهواره ای از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتور) در تیرماه 1400، موفق شد در دهه فجر 1400 به اپراتور پیشگام در نصب تجهیزات و راه اندازی لایه جدید بر اساس این باند فرکانسی تبدیل شود. از 50 سایت ارتباطی مجهز به آخرین لایه 2300 مگاهرتز در شبکه پهن باند رونمایی می شود.

در این مراسم امروز فاز اول این پروژه شامل تجهیز 700 سایت توسط وزیر ارتباطات و فناوری به طور رسمی افتتاح شد. در دهه فجر و با راه اندازی این پروژه، زاراپور با پیشگامی ایرانسل به عنوان اولین اپراتور در راه اندازی لایه فرکانس جدید 2300 مگاهرتز در شبکه خود، از سایر اپراتورها خواست تا از ایرانسل الگوبرداری کرده و گام های سریع تری بردارند. آنها پروژه مشابهی را در شبکه خود حمل می کنند.

در فاز دوم پروژه، این لایه فرکانسی در 2500 سایت پهنای باند ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

«استفاده از طرح توسعه ظرفیت مرکز سوئیچینگ ایران در استان البرز» بخشی دیگر از این برنامه توسط وزیر ارتباطات انجام شد.

این پروژه که با سرمایه گذاری بیش از 5180 میلیارد ریال و زمینه ساز گسترش شبکه 5G در استان البرز و مطابق با نیاز مردم منطقه است، در مجموع دارای ظرفیت 81 رک است. و در سه طبقه شامل مراکز توزیع انرژی و سالن های ارتباطی با تکنولوژی امروز پایداری سازه ها، سیستم های پایدار برقی و سرمایشی و سیستم های کنترل و مانیتورینگ زیرساخت واقعی در مدت 11 ماه طراحی و اجرا شده است.

با احداث این مرکز، میزان تاخیر در ارسال داده ها از مسیر استان البرز و مناطق همجوار به شدت کاهش یافته و امکان گسترش خدمات 5G در این منطقه فراهم شده است.

ایرانسل

مدیراعل ایرانسل: فبرنوری استرافته رایل تیزانی کریں کیشور است

وی طی سخنانی در این مراسم به ویژه پروژه توسعه نسل پنجم ایرانسل با بیان اینکه ظرفیت شبکه هسته ایرانسل به 800 گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است، اظهار داشت: از حدود دو سال پیش تاکنون ابری شدن شبکه هسته ایران تحت بار است و از این پس توسعه شبکه با این فناوری ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر 2 میلیون و 400 هزار گوشی 5G در شبکه تلفن همراه ایران فعال است، گفت: با توجه به سیاست های ممنوعیت اعمال شده توسط شرکت های تلفن، تنها 970 هزار گوشی از 5G موجود در کشور قابلیت استفاده از شبکه 5G را دارند که از این میان 75 هزار دستگاه این گوشی ها آنلاک هستند و نسل پنجم کاربران اینترنت هستند.

عباسی آرند با اشاره به تکمیل فاز اول پروژه استفاده از لایه فرکانسی جدید 2300 مگاهرتز در شبکه پهن باند ایران، از تجهیز 1800 سایت دیگر و در مجموع 2500 سایت در فاز دوم این شبکه خبر داد. این پروژه.

وی همچنین اعلام کرد که ایران در نظر دارد تا پایان سال 1401 300 سایت مدرن روستایی را برای پوشش 560 روستای دیگر راه اندازی کند.

مدیرعامل ایرانسل در ادامه به تشریح ویژگی های پروژه مرکز توسعه ظرفیت مرکز سوئیچینگ ایرانسل در استان البرز پرداخت و گفت: تا یک ماه آینده مرکز داده ایرانسل در مشهد راه اندازی می شود و همچنین در نظر داریم تا ساخت مراکز داده در همدان و بابل.

وی ضمن تشکر از همکاری شرکت زیرساخت در این زمینه، از این شرکت درخواست توسعه پورت های اینترنتی در استان های مختلف را برای ایجاد تجربه بهتر برای کاربران کرد.

عباسی آرند در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به چندین دعوت رگولاتوری مخابرات مبنی بر اتصال ایران به پروژه فیبر به خانه (FTTH) تاکید کرد: زیرساخت فیبر زیرساخت واقعی کشور است که وزارت ارتباطات به آن نیاز دارد. و فناوری اطلاعات برای توسعه آن برنامه ریزی مناسبی داشته است. ما هم در ایران هستیم، اگر کمی انعطاف از طرف دوستانمان ببینیم، بسیار علاقه مند به عضویت و مشارکت در این پروژه هستیم که سرمایه گذاری قابل توجهی را می طلبد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که در بحث دسترسی، ترکیبی از پهنای باند را ارائه کنیم و به‌طور خاص روی ثابت یا هماهنگ مبتنی بر فیبر اصرار نکنیم.

وی همچنین بر لزوم ایجاد تعادل بین خدمات اینترنت همراه و ثابت تاکید کرد و اظهار داشت: باید نظام تعرفه را اصلاح کنیم و تفاوت قابل توجهی در تعرفه موبایل نسبت به ثابت ایجاد کنیم تا رغبت مردم به استفاده از خدمات ثابت افزایش یابد. در خانه هایشان

مدیرعامل ایرانسال با بیان اینکه واقعاً ظرفیت شبکه تلفن همراه اشباع شده و اپراتورها برای توسعه این شبکه هر آنچه در توان دارند خرج می کنند، تاکید کرد: برای توسعه کیفیت خدمات اینترنت به سرمایه گذاری بیشتری نیاز داریم و برای سرمایه گذاری بیشتر نیاز داریم. افزایش درآمد . . باید این زنجیره را با هم ببینیم تا بتوانیم کیفیت بهتری را در اختیار مردم عزیزمان قرار دهیم.

وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات: فرصت ویژه ای برای استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای حل مشکلات کشورمان داریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به «استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای تحول دیجیتال و حل مشکلات کشور» به عنوان راهبرد کلان در برنامه هفتم توسعه کشور از همه فعالان و فعالان این حوزه دعوت کرد. کارشناسان این بخش نظرات خود را به اشتراک بگذارند، قوانین این برنامه را اعلام و در این زمینه مشارکت کنند.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه تحول دیجیتال در ماه گذشته با تفویض اختیارات رئیس جمهور و هیئت وزیران و همچنین مصوباتی که اخیرا منجر به افزایش بودجه این وزارتخانه شد، افزود: معتقدیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند بسیاری از مشکلات کشور را در بخش های مختلف حل کند، آن را حل کند و اکنون فرصت ویژه ای برای این امر ایجاد شده است.

وزیر ارتباطات

زارع پور همچنین به موانع قانونی توسعه و فعالیت کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان اشاره کرد و تاکید کرد: حمایت قانونی و قضایی از کسب و کارها و بسترها برای بقای آنها ضروری است و تلاش کرده ایم محیط زیست را در همه زمینه ها ایمن و پویا کنیم. .

با اشاره به اتمام فاز اول پروژه استفاده از لایه فرکانسی جدید 2300 مگاهرتز در شبکه پخش ایران و آغاز فاز دوم این پروژه و با توجه به ارائه آتی لایه فرکانسی 3500 مگاهرتز از سوی وزارت ارتباطات، وی از سایر اپراتورها دعوت کرد تا با هدف بهبود شبکه و افزایش سرعت برای کاربران، نسبت به گسترش شبکه خود و استفاده از لایه فرکانس 2300 مگاهرتز، اقدامات مشابه خود را تسریع بخشند.

 سایت صد و ششم 5

از رگولاتور از ایران دعوت می کنم در پروژه فیبر شرکت کنند

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتور) همچنین با اشاره به اینکه در دولت گذشته از افزایش پلکانی و تدریجی تعرفه اپراتورها جلوگیری شد و این امر منجر به سلب امکان سرمایه گذاری از اپراتورها شد، افزود: اقدام تدریجی . اکنون چاره ای جز افزایش غیرمقیاس نداریم زیرا در این صورت ظرفیت شبکه تلفن همراه نیز اشباع شده و شبکه دیگری وجود نخواهد داشت که مردم بتوانند از آن استفاده کنند. وضعیت اپراتورهای واردات خوب نیست و در صورت ادامه این روند هشدار می دهم تا دو سال آینده سرنوشت شبکه موبایل نیز به همین شکل خواهد بود. از طرفی شبکه انتقال مخابرات که ستون فقرات همه شبکه هاست به دلیل عدم افزایش تعرفه ها و عدم سرمایه گذاری نیاز به بازسازی دارد و ما نیز باید به آن رسیدگی کنیم.

عباسی شاهکوه با بیان اینکه کار خوبی برای توسعه نسل پنج گوشی آغاز شده است، افزود: اکنون بیش از 100 سایت 5G در کشور راه اندازی شده است و امیدواریم تا پایان سال این تعداد به 600 سایت برسد و مردم نیز به تدریج افزایش سرعت نسل پنج احساس نزدیک. با این حال، گسترش 5G بدون فیبر غیرممکن است. از ایران نیز تقاضا داریم در این پروژه مشارکت کند.

 سایت صد و ششم 5 رئیس کمیسیون شورای اسلامی صنایع و معادن نیز در این مراسم با اشاره به ضعف های موجود در زیرساخت های حاکمیت دیجیتالی، گفت: ایجاد این بخش را می توان تقویت کرد تا گام های مهم و موثرتری در مسیر برداشت. دولت هوشمند

در مراسم امروز تعدادی از پروژه های فناوری از جمله پروژه های اتصال فیبر به منازل در شهرهای یزد و رشت گزارش شد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما