وظایف پشتیبان سایت پشتیبانی فنی سایت تو

در دنیای امروزی که تکنولوژی و اینترنت از جوانب زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده، داشتن یک وبسایت به منظور ارتباط با مخاطبان، فروش محصولات و خدمات و حضور در فضای مجازی بسیار اهمیت دارد. اما برای اینکه یک وبسایت بتواند به صورت پیوسته و بدون مشکل عمل کند و باعث رضایت کاربران شود، نیاز به پشتیبانی سایت داریم.
پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت عبارت است از تمامی خدماتی که برای حفظ و بهبود عملکرد یک وبسایت لازم است. در واقع، پشتیبانی سایت شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و خدمات است که به صورت مستمر انجام می‌شود تا سایت در دسترس باشد، از لحاظ امنیت تضمین شود و هرگونه مشکل یا خطا در کارکرد سایت بر طرف شود.

ضرورت و اهمیت پشتیبانی وب سایت

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های پشتیبانی سایت، ارائه خدمات نگهداری و به‌روزرسانی است. با توجه به رشد روزافزون فناوری و تغییراتی که در عرصه وب و سئو رخ می‌دهد، سایت‌ها نیاز به به‌روزرسانی‌های مداوم دارند. این به‌روزرسانی‌ها می‌توانند شامل به‌روزرسانی نرم‌افزار، قالب، پلاگین‌ها و هر چیزی باشند که برای بهبود وبسایت لازم است. همچنین، اطلاع از آخرین تکنولوژی‌های وب و به‌کارگیری آن‌ها در وبسایت نیز از وظایف پشتیبانی سایت است.

نمونه کارها

جهت سفارش پروژه ساخت و پیاده سازی یک وب سایت خبری با امکانات کامل یه صفحه طراحی سایت خبری مراجعه نمایید. برای مشاهده نمونه وب سایت های شرکتی می توانید به صفحه طراحی سایت شرکتی مراجعه نمایید. ضمنا پشتیبانی سایت برای وب سایت های فروشگاه اینترنتی، شرکتی، خدماتی، خبری، شخصی و غیره نیز انجام می شود. دقت داشته باشید که برای انتخاب بهترین شرکت پشتیبانی سایت باید تحقیق بسیاری کنید. شرکت ما فرایند پشتیبانی سایت را در زیرمجموعه طراحی سایت انجام می دهد. هر یک از این بخش‌ها یک تخصص جداگانه است و نیاز به مهارت‌های خاص خود را دارد؛ از این رو بهتر است پشتیبانی وب‌سایت خود را به یک تیم حرفه‌ای و متخصص بسپارید. گروه هـای پشـتیبانی ایران از سال 1386 فعالیت خود را در حوزه پشـتیبانی سیـستم و شبکه آغاز کرده است. با توجه به پیشرفت کم در حوزه IT در آن سالها و آشنا نبودن اقشـار کثـیری از جامعه به این صنعت ، محدودیت های بی شـماری در این بستر موجود بود . از سال 1391 به بعد با توجه به افق های روشن در صنعت IT و توجه عموم مردم به تکنولوژی های روز دنیا و در راستای گسترش خدمات پشتیبانی ، گروه هـای پشـتیبانی ایران وارد حوزه وب سایت ، ویـپ و نرم افزارهای تخصصی شد. پشتیبان وب کلیه امور مربوط به راه اندازی یک سایت را از برگزاری جلسات اولیه تا طراحی سایت ، نصب سایت و پشتیبانی سایت را توسط نیروهایی متخصص انجام داده و در نهایت ایده های ذهنی شما را در کنار پیشنهادات خود بر روی اینترنت طراحی و پیاده سازی خواهد نمود.

علاوه بر این، پشتیبانی سایت شامل مسائل امنیتی نیز می‌شود. حملات سایبری و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کاربران روز به روز افزایش می‌یابند. لذا، نگهداری و تقویت امنیت سایت یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های پشتیبانی است. اطمینان از اینکه سایت با به روز بودن پلاگین‌ها و قالب‌ها، استفاده از الگوریتم‌های امنیتی قوی و رعایت کردن اصول امنیتی، مورد حملات مخرب نخواهد بود.

پشتیبانی سایت

همچنین، در صورت بروز هرگونه خطا در سایت، پشتیبانی سایت باید به سرعت و با کارآیی برای رفع این مشکلات اقدام کند. داشتن یک سایت که تنها برای مدت کوتاهی از دسترس خارج شود یا با خطاهای مکرر مواجه شود، منجر به از دست دادن مخاطبان و کاهش اعتماد مخاطبان به سایت می‌شود. لذا، پشتیبانی سایت باید در هر زمانی آماده برای رفع خطاها و مشکلات باشد.

  • بعد از ارسال درخواست تون در همین فرم پایین صفحه ، ما وب سایت شما رو بصورت کامل بررسی و تحلیل میکنیم و عیب و ایرادات فعلی وب سایت شما رو بعد از تست نهایی استخراج میکنیم.
  • پشتیبانی وب می‌تواند به شما در به روزرسانی، ایجاد تغییرات در سایت کمک کند.
  • تمامی این موارد شامل یک کتابخانه ای از تصاویر، فونت نوشتاری ، و موارد سمعی و بصری می باشد، و همچنین نرم افزارهای طراحی که برای توسعه وب سایت مورد نیاز است.
  • شایان ذکر است که پشتیبان‌های سایت با استفاده از ابزارهای تحت وبِ مختلف، بهبود و اصلاح کدهای سازنده‌ی وب‌سایت و همچنین به‌روزرسانی‌های در بخش سرور و پایگاه‌های داده، در تلاش هستند تا سرعت سایت شما را بیشتر از قبل بکنند.
  • پشتیبانی یک عملیات یا فرآیند کوتاه مدت نیست بلکه نیاز به استمرار دارد.

پشتیبانی سایت از نظر سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است  این فعالیت عموما توسط یک شرکت سئو انجام می شود؛ چراکه تاثیر بسزایی در افزایش ترافیک سایت و جذب کاربران بیشتری دارد. تیم پشتیبانی سئو باید به خوبی با اصول و تکنیک‌های سئو در موتور جستجو گوگل آشنا بوده و باید بتواند رتبه سایت شما را در این موتور جستجوگر با بهینه سازی وب سایت افزایش دهد.

به طور کلی، پشتیبانی سایت یک فرایند جهت ایجاد و حفظ عملکرد مناسب سایت است. از آنجا که وبسایت‌ها به نوعی پیشرو در عرصه تجارت الکترونیک و ارتباطات هستند، پشتیبانی سایت باید به صورت مداوم و حرفه‌ای انجام شود. این تضمین می‌کند که وبسایت شما همچنان به طور پایدار عمل کرده و نیازهای کاربران را برآورده می‌کند.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما