(ویدئو) اولین قطار معلق مغناطیسی در جهان

فرارو- چینی ها به تازگی اولین ریل معلق مغناطیسی جهان را راه اندازی کرده اند. این ریل که با استفاده از آهنرباهای دائمی ساخته شده است، می تواند یک «قطار آسمان» را برای همیشه بدون هیچ منبع برقی در هوا نگه دارد.

لطفا فرار کنید این ریل آزمایشی که در شهر Xingguo در استان Jiangxi در جنوب چین قرار دارد، 800 متر طول دارد و قادر است قطاری با حداکثر 88 مسافر را در هوا نگه دارد.

برخلاف بسیاری از خطوط قطار مغناطیسی، این ریل معلق حدود 10 متر بالاتر از سطح زمین کار می کند. قطار با سرعت 80 کیلومتر در ساعت زیر ریل در حال حرکت است. بازو دور ریل را از قطار احاطه می کند و آهنرباهای دائمی هم روی بازو و هم روی ریل یکدیگر را دفع می کنند و باعث آویزان شدن قطار می شوند. به گفته محققان دانشگاه علم و صنعت جیانگشی، در صورت عدم وجود اصطکاک، تنها به مقدار کمی برق برای حرکت این قطار نیاز است.

آنها می گویند که این فناوری مقادیر بسیار کمی تابش الکترومغناطیسی تولید کرده است و هزینه ساخت آن حدود یک دهم هزینه ساخت مترو است. به گفته مقامات حمل و نقل محلی در چین، پس از چند دوره آزمایشی، طول این خط به 7.5 کیلومتر و حداکثر سرعت عملیاتی آن نیز به 120 کیلومتر در ساعت خواهد رسید. حداکثر سرعت اکثر خطوط داخلی زیرزمینی معمولاً 80 کیلومتر در ساعت است. اما قطار آهنربای دائمی که کاملاً توسط هوش مصنوعی هدایت می شود، می تواند 50 درصد سریعتر حرکت کند. این بدان معنی است که حتی در مرکز شهر شلوغ، این قطار می تواند با سرعت بالا حرکت کند و میدان دید وسیع و مناظر لذت بخشی را برای مسافران فراهم کند.

قطار - تعلیم دادن

حتی اگر آلودگی مغناطیسی وجود نداشته باشد، قطار آسمان حتی در سرعت های بالا ساکت خواهد بود. از آنجایی که میدان مغناطیسی دائمی می تواند بیشتر ضربه ها را جذب کند، این قطار به ندرت آسیب می بیند و معمولاً نیازی به تعمیر ندارد. «لنگ ژی کیانگ» استاد دانشگاه دفاع ملی چانگشا که در این پروژه شرکت کرده است، می گوید: این قطار مغناطیسی حمل و نقل دائمی، شخصی و هوشمند را فراهم می کند که می تواند یک مترو و ریل سبک کامل باشد.

منبع: msn

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما