(ویدئو) باشگاه فوتبال ویژه بانوان در لندن

حجاب در باشگاه فوتبال بانوان تنگ و محکم است

یک باشگاه فوتبال برای زنان مسلمان در لندن، پایتخت انگلیس تشکیل شده است. Club Sisterhood FC یک تیم فوتبال کاملاً زنانه است.

متاسفانه این باشگاه فوتبال به اعضای خود این امکان را می دهد که با حجاب از این ورزش لذت ببرند.

Sisterhood که در سال 2018 تأسیس شد، به 100 بازیکن رسیده است. یکی از آنها کامارا دیویس است. در 17 سالگی مسلمان شد و متوجه شد که دیگر هرگز فوتبال بازی نمی کند، زیرا فکر می کرد فوتبال با لباس های سنتی این دین سازگاری ندارد. اما با شنیدن خبر فوتبال این تیم بلافاصله به آن پیوست.

کامارا می گوید: همین که توپ را روی پایم می آورم و به آن نیرو می دهم، مانند موجی از انرژی است که از طریق آن آزاد می شود. صادقانه بگویم، احساس بسیار خوبی است.

این باشگاه هفته ای یک جلسه تمرینی برگزار می کند. با وجود گرمای بعد از ظهر، همه بازیکنان از سر تا پا لباس های مشک پوش باشگاه خود را پوشیده اند.

فاطمه علی یکی از اعضای این باشگاه می گوید که گاهی حتی اعضای خانواده می پرسند: چه فایده ای دارد که از غرب لندن به جنوب شرق بروید؟ مثلاً چه فایده ای دارد؟ اما من اینطور می گویم: من از بازی کردن لذت می برم و ما یک تیم داریم. همین، ما مسابقه داریم، باید برویم تا آن را تمام کنیم.

Sisterhood FC به عنوان راهی برای آشتی دادن علاقه به ورزش در میان بسیاری از زنان مسلمان و پایبندی آنها به ایمانشان ایجاد شد.

سارا، یکی دیگر از اعضای باشگاه، گفت: “وقتی در ایرلند در مدرسه بودم، همیشه معلمانی داشتم که سعی می کردند دین مرا به خطر بیندازند.” معلمان گفتند که روسری خطر ایجاد می کند و اصرار داشتند که شلوار بپوشد. گفت: فکر می کنم به همین دلیل ورزش را در مدرسه رها کردم.

یاسمین، موسس باشگاه سومالیایی-بریتانیایی، با یادآوری اینکه در دوران تحصیلش در کالج گلداسمیت لندن فوتبال بازی می کند، بسیاری از دانشجویان مسلمان را شگفت زده کرد.

یک مدل لباس حرفه ای 30 ساله گفت: باورش نمی شد دختری با حجاب را در حال فوتبال دیده باشد.

به گزارش فرارو، اعضای این باشگاه از جام جهانی 2022 قطر هیجان زده هستند زیرا این اولین جام جهانی است که در یک کشور مسلمان برگزار می شود.

یاسمین گفت: آنچه با جام جهانی سازگار است، تجربه بسیار زیباست، تماشای مسابقات در کنار خانواده و دوستان.

برای یاسمین مهمترین دستاورد این باشگاه احساس با هم بودن در بین اعضایش است چرا که بسیاری از آنها با یکدیگر دوست شده اند.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما