پخش جوایز تونی پس از موافقت اتحادیه نویسندگان اعتصابی می تواند ادامه یابد

مراسم اهدای جوایز تونی امسال که از زمان اعتصاب فیلمنامه نویسان هالیوود در اوایل ماه جاری در هالیوود با شک و تردید روبرو بود، پس از اینکه اتحادیه نویسندگان دوشنبه شب اعلام کرد که نمایش را اعتصاب نمی کند، طبق برنامه به شکلی تغییر یافته برگزار می شود.

انجمن نویسندگان آمریکا که نماینده فیلمنامه نویسان است، اواخر روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: “همانطور که آنها در کنار ما ایستاده اند، ما در کنار همکارانمان در برادوی هستیم که تحت تأثیر اعتصاب ما قرار گرفته اند.”

یک اختلال می‌توانست برای برادوی، که مراسم تلویزیونی را به عنوان یک فرصت بازاریابی کلیدی می‌بیند، آسیب‌رسان باشد، به‌ویژه در حال حاضر، زمانی که مخاطبان هنوز به سطح قبل از همه‌گیری بازگشته‌اند. چندین نمایش نامزد شده با زیان کار می‌کنند، به این امید که برنده شدن تونی – یا حتی قرار گرفتن در معرض نمایش در پخش – بتواند فروش را افزایش دهد.

اتحادیه تصریح کرد که این پخش که قرار است در 11 ژوئن از شبکه CBS پخش شود، با مراسم گذشته متفاوت خواهد بود.

“Tony Awards Productions (یک سرمایه گذاری مشترک از لیگ برادوی و جناح تئاتر آمریکا) با ما در ارتباط است که نمایش امسال را تغییر می دهند تا با درخواست های خاص WGA مطابقت داشته باشد و بنابراین WGA نمایش را برپا نخواهد کرد.” اتحادیه در بیانیه ای اعلام کرد. «مسئولیت ایجاد تغییرات در قالب جوایز تونی 2023 دقیقاً بر دوش پارامونت/سی‌بی‌اس و متحدانشان است. آنها همچنان از مذاکره در مورد یک قرارداد عادلانه برای نویسندگانی که توسط WGA نمایندگی می شوند، خودداری می کنند.

اتحادیه جزئیاتی در مورد این تفاوت ها ارائه نکرد و مدیران جوایز تونی نیز هیچ اظهارنظری فوری نداشتند. اما یک فرد آشنا با این طرح، که نامش را برای صحبت در مورد شرایطی که هنوز عمومی نشده اند، ناشناس ماند، گفت که پخش اصلاح شده شامل ارائه جوایز کلیدی و اجرای زنده آهنگ هایی از برنامه های برادوی خواهد بود، اما هیچ فیلمنامه ای در آن وجود نخواهد داشت. مطالب توسط فیلمنامه نویسان در شماره آغازین یا الگوی کمدی آن.

این فرد گفت که جوایز تونی موافقت کردند که از هیچ بخشی از پیش نویس فیلمنامه که قبل از شروع اعتصاب فیلمنامه نویسان نوشته شده بود استفاده نکنند.

هنوز مشخص نیست که آریانا دبوز چه نقشی را در این نمایش بدون فیلمنامه بازی خواهد کرد. این هنرپیشه برادویی و برنده اسکار سال گذشته مجری مراسم اهدای جوایز بود و امسال نیز پذیرفته بود که مجری این مراسم باشد.

بلافاصله پس از اعتصاب فیلمنامه نویسان مشخص شد که اختلال در کار می تواند بر جوایز تونی تأثیر بگذارد، زیرا مراسم اهدای جوایز از تلویزیون (توسط CBS) و پخش زنده (توسط Paramount+) و معمولاً فیلمنامه ای توسط فیلمنامه نویسان پخش می شود.

برادوی یک صنعت به شدت اتحادیه شده است و کارگران تئاتر مانند بازیگران و نوازندگان در مراسم اهدای جوایز شرکت نمی کنند که توسط اتحادیه کارگری دیگر اعتراض می شود. مدیران جوایز تونی که از این نگرانی‌ها آگاه بودند، از WGA درخواست معافیت‌هایی کردند که به نویسندگانش اجازه می‌داد تا با توجه به شرایط وخیم صنعت تئاتر، روی نمایش کار کنند. روز جمعه، WGA این درخواست را رد کرد و دوشنبه شب آن را تکرار کرد و گفت که انجمن “در مورد توافق موقت یا چشم پوشی از جوایز تونی مذاکره نخواهد کرد.”

اما مدیران جوایز تونی تسلیم نشدند و از انجمن خواستند که آیا حتی بدون معافیت برای اجازه دادن به فیلمنامه نویسان برای کار در برنامه، تا زمانی که شرایط خاصی را داشته باشد، پخش بدون نویسندگان ادامه یابد.

هنرمندان برجسته تئاتری که در برادوی کار می‌کنند و با انجمن نویسندگان متحد هستند نیز از طرف تونیس صحبت کردند و استدلال کردند که پخش اجباری نمایش برای شکل هنری و بسیاری از کارگران هنری که در آن استخدام می‌کند ویرانگر خواهد بود. ترکیب تلاش‌های لابی‌گری و شرایط جدید به نظر می‌رسد که انجمن صنفی را بر آن داشته است که دوشنبه شب اعلام کند که پخش را تظاهرات نمی‌کند.

فیلمنامه نویسان اعتصابی استدلال کرده اند که دستمزد آنها راکد بوده و شرایط کار بدتر شده است، علیرغم اینکه تولید تلویزیون در دهه گذشته منفجر شده است. مذاکرات بین استودیوهای بزرگ هالیوود – با نمایندگی اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون – و WGA سه هفته پیش شکست خورد. حدود 11500 نویسنده از 2 می اعتصاب کردند.

در طول دو هفته گذشته، نویسندگان خطوط پیکت را در خارج از استودیوهای بزرگ در لس آنجلس و صحنه های تولید صدا در نیویورک جمع آوری کرده اند. اما نویسندگان دورتر نیز رفته‌اند و برخی از تولیدات بیرونی در مناطق دوردست‌تری مانند میپل‌وود، نیوجرسی، شیکاگو و فیلادلفیا به نمایش درآمده‌اند.

تهدید تظاهرات، نتفلیکس را مجبور کرد که یک نمایشگاه حضوری بزرگ برای تبلیغ‌کنندگان را که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده بود، لغو کند و در عوض آن را به یک قالب مجازی تبدیل کند. این شرکت همچنین حضور تد سارانوس، مدیر اجرایی نتفلیکس، در مراسم PEN America Literary Gala در روز پنجشنبه را لغو کرد.

CBS از دهه 1970 برنامه Tonys را پخش می کند و آن را به یکی از طولانی ترین روابط مستمر بین یک پخش کننده واحد و یک برنامه جوایز تبدیل کرده است. CBS قراردادی برای پخش این برنامه تا سال 2026 دارد. به دلیل بیننده نسبتاً کم تونی ها، مدت هاست که بیشتر یک نمایشنامه پرستیژ برای این شبکه بوده است تا سودآوری قابل توجهی.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما