پلیس کره جنوبی اعتراف کرد که واکنش به افزایش جمعیت در جشن هالووین ناکافی بوده است

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

رئیس پلیس کره جنوبی با اعتراف به “مسئولیت سنگین” در جلوگیری از افزایش جمعیت اخیر که منجر به کشته شدن بیش از 150 نفر در طول جشن های هالووین در سئول شد، گفت که افسران به طور موثر به تماس های اضطراری قبلی در مورد فاجعه قریب الوقوع رسیدگی نکردند.

این اعتراف در حالی صورت گرفت که دولت کره جنوبی با نظارت عمومی فزاینده ای در مورد اینکه آیا می توان از افزایش جمعیت شنبه شب در منطقه Itaewon سئول، محله محبوب تفریحات شبانه، جلوگیری کرد و اینکه چه کسی باید مسئولیت بدترین فاجعه این کشور را در سال های اخیر بپذیرد، مواجه است.

یون هی کیون، کمیسر کل آژانس پلیس ملی کره در یک کنفرانس خبری تلویزیونی گفت: «من به عنوان رئیس یکی از ادارات دولتی مرتبط، مسئولیت سنگینی (در قبال این فاجعه) احساس می کنم. پلیس تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تکرار تراژدی مانند این به کار خواهد گرفت.»

یون گفت که تحقیقات اولیه نشان داده است که تماس‌های فوری بسیاری از سوی شهروندان وجود داشته است که مقامات را در مورد خطر احتمالی تجمع جمعیت در Itaewon آگاه می‌کنند، اما افسرانی که این تماس‌ها را دریافت کرده‌اند به طور رضایت‌بخشی به آنها پاسخ نداده‌اند.

یون گفت که پلیس متعاقباً تحقیقات داخلی شدیدی را برای بررسی عمیق‌تر نحوه رسیدگی افسران به تماس‌های اضطراری و سایر مسائل مانند پاسخ در محل به ازدحام جمعیت در Itaewon در آن شب آغاز کرده است.

این فاجعه – که حداقل 156 نفر را کشته و 151 نفر دیگر را مجروح کرد – در یک سراشیبی و کوچه باریک در Itaewon متمرکز شد.

شاهدان از افتادن افراد بر روی یکدیگر، مشکلات شدید تنفسی و بیهوش افتادن توصیف کردند.

آنها همچنین یادآوری کردند که امدادگران و آمبولانس‌ها نتوانستند به موقع به کوچه‌های شلوغ برسند زیرا کل منطقه Itaewon مملو از وسایل نقلیه کند حرکت بود و جمعیتی از مهمان‌داران که لباس‌های هالووین پوشیده بودند.

پس از فاجعه، پلیس یک کارگروه 475 نفره را برای یافتن علت آن راه اندازی کرد.

نام گو-جون، افسر ارشد پلیس، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که افسران فیلم هایی را که توسط حدود 50 دوربین امنیتی در منطقه گرفته شده بود و در حال تجزیه و تحلیل کلیپ های ویدئویی منتشر شده در رسانه های اجتماعی بودند، به دست آورده اند. نام گفت که پلیس تاکنون با بیش از 40 شاهد و بازماندگان نیز مصاحبه کرده است.

پلیس اعلام کرد 137 افسر را برای حفظ نظم در طول جشن های هالووین در روز شنبه فرستاده است که بسیار بیشتر از 34 تا 90 افسری است که در سال های 2017، 2018 و 2019 قبل از همه گیری جهانی بسیج شده بودند.

اما برخی از ناظران این سوال را مطرح کردند که آیا 137 افسر برای رسیدگی به 100000 نفری که روز شنبه در Itaewon جمع شده بودند کافی بودند یا خیر.

افزودن سؤالات بیشتر در مورد نقش پلیس این واقعیت بود که آنها 7000 افسر را در اوایل روز شنبه به بخش دیگری از سئول فرستادند تا تظاهرات دوئل را که ده ها هزار نفر در آن شرکت داشتند نظارت کنند.

پلیس همچنین اذعان کرد که 137 افسر اعزامی به Itaewon عمدتاً برای نظارت بر جرایم، با تمرکز ویژه بر مصرف مواد مخدر – نه کنترل جمعیت، تعیین شده بودند.

به گفته مقامات، وضعیت 29 نفر از مجروحان وخیم است. کشته شدگان حدود 26 تبعه خارجی از ایران، چین، روسیه، ایالات متحده، ژاپن و جاهای دیگر بودند.

منطقه Itaewon که به‌خاطر فضای بین‌المللی و مهاجرپذیرش معروف است، داغ‌ترین نقطه کشور برای رویدادها و مهمانی‌های با مضمون هالووین است و جوانان کره‌جنوبی در رقابت‌های لباس در بارها، کلوب‌ها و رستوران‌ها شرکت می‌کنند.

گردهمایی روز شنبه با حدود 100000 نفر در Itaewon بزرگترین جشن هالووین در این منطقه از زمان شروع همه گیری بود.

جشن های هالووین در Itaewon هیچ سازمان دهنده رسمی ندارد.

پلیس کره جنوبی روز دوشنبه گفت که هیچ رویه خاصی برای رسیدگی به حوادثی مانند افزایش جمعیت در طول رویدادی که هیچ سازمان دهنده ای ندارد، ندارد.

(AP)

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

کاناداDigital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial
تماس با ما