پنل FDA واکسن کووید را با هدف فقط نوع XBB توصیه می کند

Pfizer، Moderna و Novavax روشن کرده‌اند که برای ساخت ده‌ها میلیون دوز از عکس‌هایی که در پاییز در دسترس خواهند بود، به زمان نیاز دارند.

دکتر می‌گوید: «من فکر می‌کنم بحث امروز درباره این موضوع است – اینکه چگونه می‌توان به بهترین وجه به آنچه در آغوش مردم می‌افتد برای ارائه بهترین محافظت در دوره‌ای که فکر می‌کنیم مصونیت رو به کاهش خواهیم داشت، دست یافت. پیتر مارکس، رئیس واکسن FDA. او افزود که زمستان همچنین ممکن است “تکامل بیشتر ویروس” را به همراه داشته باشد.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط ناتالی تورنبورگ، کارشناس واکسن در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، از آغاز همه‌گیری، 6.2 میلیون بستری شدن در بیمارستان و 1.1 میلیون مرگ به این ویروس در ایالات متحده نسبت داده شده است.

او گفت که این تصویر امسال بهبود یافته است، اما افرادی که آسیب پذیر هستند شامل افراد واکسینه نشده، افرادی که نقص ایمنی دارند و کسانی که دیابت یا بیماری های مزمن کلیوی، ریوی، قلبی عروقی یا عصبی دارند، هستند. افراد 65 سال و بالاتر نیز در معرض خطر هستند و با افزایش سن این خطر افزایش می یابد.

عکس های دو ظرفیتی ارائه شده در پاییز گذشته شامل محافظت در برابر نوع Omicron و یک نوع اولیه کووید بود. حدود 20 درصد از بزرگسالان یا حدود 53 میلیون نفر در ایالات متحده واکسن تقویت کننده را دریافت کردند که این میزان در میان افراد مسن بالاتر بود.

حرکت به سمت جلو با شلیکی که فقط در نوع XBB هدف قرار می‌گیرد به این معنی است که نوزادان و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ممکن است در برابر انواع اولیه ویروس کرونا مصونیت نداشته باشند. به گفته یک مقام سازمان بهداشت جهانی که گفت این گونه ها دیگر در گردش نیستند، این نباید مشکلی ایجاد کند.

انتظار می رود FDA به زودی توصیه رسمی تری به سازندگان واکسن بدهد. از تولیدکنندگان انتظار می رود که فرمول های جدید را مطالعه کرده و داده ها را به آژانس ارسال کنند. در صورت اعطای مجوزها، CDC به ارائه دهندگان بهداشتی توصیه می کند که چه گروه های سنی باید تزریق را انجام دهند.

یک سخنگوی FDA گفت که انتظار می رود واکسن به روز شده تا اواخر سپتامبر در دسترس باشد، با این فرض که داده ها از واکسن های ایمن و موثر پشتیبانی می کنند.

هنوز مشخص نیست که سازندگان واکسن یا FDA چه زمانی اثرات بالقوه تجویز چندین واکسن را در پاییز بررسی خواهند کرد، از جمله واکسن‌هایی برای آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی یا RSV که انتظار می‌رود برای افراد باردار و افراد مسن در دسترس باشد. . مشاوران آژانس همچنین استفاده از واکسن آنتی بادی RSV را برای محافظت از نوزادان تایید کرده اند.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما