چرا بسیاری از زنان مسن تست پاپ را انجام می دهند که به آن نیازی ندارند؟

حدود یک دهه پیش، آندریا کلی برای مطالعه دستورالعمل‌های تازه اصلاح شده در مورد غربالگری سرطان دهانه رحم به صورت آنلاین رفت.

هیچ یک از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی او اشاره نکرده بودند که زنان بالای 65 سال که در معرض متوسط ​​​​خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم هستند، اگر تا آن زمان به اندازه کافی غربالگری شده باشند، می توانند آزمایش پاپ را متوقف کنند.

اما این چیزی است که کارگروه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده توصیه کرد، خانم. کلی همراه با کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان و انجمن سرطان آمریکا آموخت.

یک پرستار و تکنسین فوریت های پزشکی در ادیسون، واش، خانم. کلای بی سر و صدا تشویق کرد. در طول چندین دهه غربالگری، او هرگز نتیجه غیرطبیعی پاپ نداشت و در هیچ گروه پرخطری قرار نداشت.

او گفت: “من دیگر نمی خواستم در آن رکاب ها باشم.” “من نیازی به آن ندیدم.” او دستورالعمل‌ها را چاپ کرد و در صورت اصرار یک پرستار یا پزشک برای ادامه غربالگری، آماده جنگ بود. اما هیچ کس این کار را نکرد.

او که اکنون 74 ساله است، سال هاست که آزمایش سرطان دهانه رحم را انجام نداده است. او گفت: “کارم تمام شد.”

با این حال، جی بی لاکهارت، 70 ساله، یک کارمند اداری بازنشسته در دریاچه اسویگو، اورژانس، هنوز هم یک پاپ سالانه را برنامه ریزی می کند.

سال گذشته او به یک متخصص زنان و زایمان رفت. خانم “او به من گفت که دیگر نیازی به آزمایش ندارم.” لاکهارت به یاد آورد. “من فکر کردم، شما هنوز هم می توانید در یک سن خاص به سرطان دهانه رحم مبتلا شوید.”

او به دکتر گفت: “ترجیح می دهم خیالم را راحت کنم و پیشگیرانه عمل کنم.”

خانم. لاکهارت از این واقعیت که گروه ضربت و گروه های پزشکی غربالگری سرطان دهانه رحم را فقط هر سه تا پنج سال یکبار توصیه می کنند (بسته به آزمایشاتی که بیماران انجام می دهند) یا توصیه به زنانی که تعداد مشخصی از نتایج طبیعی را دارند منصرف نشده است. 65.

رتبه «D» گروه ویژه برای غربالگری سرطان دهانه رحم در زنان مسن، به معنای «اطمینان متوسط ​​یا بالا مبنی بر اینکه این خدمات هیچ سود خالصی ندارد یا مضرات آن بیشتر از منافع است» او را ناامید نکرده است.

مطالعه اخیر در JAMA Internal Medicine گزارش داد که بسیاری از زنان مسن دیگر غربالگری سرطان دهانه رحم را ادامه می دهند.

محققان با استفاده از داده‌های Medicare برای بررسی 15 میلیون زن در طول 20 سال دریافتند که نسبتی که حداقل یک آزمایش پاپ یا HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) دریافت کرده‌اند از تقریباً 19 درصد در سال 1999 به 8.5 درصد در سال 2019 کاهش یافته است – یک پیروزی بالقوه برای آن‌ها. نگران آزمایش بیش از حد و درمان بیش از حد در افراد مسن.

جین کین، نویسنده اصلی این مطالعه، اپیدمیولوژیست در بخش پیشگیری و کنترل سرطان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، گفت: ما انتظار این روند را داشتیم. “اما در این بزرگی، در این سطح، کمی تعجب آور است.”

دستورالعمل ها مشخص می کند که زنان در معرض خطر متوسط ​​می توانند غربالگری سرطان دهانه رحم را پس از سن 65 سالگی متوقف کنند، اگر در 10 سال گذشته، سه بار تست پاپ منفی متوالی یا دو آزمایش HPV منفی متوالی داشته باشند (که می تواند همزمان با پاپ انجام شود. ). جدیدترین آزمایشات منفی باید ظرف پنج سال انجام شده باشد.

زنانی که هیسترکتومی کرده اند و ضایعات پیش سرطانی قبلی نداشته اند نیز می توانند از غربالگری صرف نظر کنند.

دکتر گفت: “بسیاری از بیماران من خوشحال هستند.” هانتر هولت، پزشک خانواده در دانشگاه ایلینوی شیکاگو و یکی از نویسندگان این مطالعه. خیلی ها منتظر درآوردن و قرار دادن اسپکولوم نبودند تا یک متخصص مراقبت های بهداشتی بتواند سلول های دهانه رحم را برای آزمایش بتراشد.

با این حال، بیش از 1.3 میلیون زن بالای 65 سال هنوز غربالگری و خدمات مرتبط را در سال 2019 دریافت کردند. 10 درصد افراد بالای 80 سال بودند، به ویژه گروهی کم خطر. دکتر دکتر “با میلیون ها بیمار، به سرعت برای همه هزینه دارد.” کین گفت. این مطالعه هزینه Medicare را 83.5 میلیون دلار در سال 2019 نشان می دهد.

آیا کسانی که غربالگری را ادامه می دهند بیش از حد آزمایش می شوند؟ لازم نیست.

سارا فلدمن، انکولوژیست زنان در بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون و یکی از نویسندگان سرمقاله ای که دکتر را همراهی می کند، می گوید: توقف در 65 سالگی برای هر زنی خوب نیست. مطالعه کوین

برخی از زنان به دلیل سابقه سرطان دهانه رحم یا ضایعات پیش سرطانی یا به دلیل نقص سیستم ایمنی در معرض خطر قرار می گیرند. این زنان باید غربالگری را ادامه دهند، گاهی اوقات تا 25 سال پس از نتیجه آزمایش مثبت. فلدمن گفت. زنانی که در داخل رحم در معرض داروی دی‌اتیل استیل‌بسترول یا DES قرار گرفته‌اند نیز در معرض خطر بالایی هستند.

سایر زنان باید غربالگری را ادامه دهند، زیرا آنها آزمایشات قبلی را به اندازه کافی انجام نداده اند یا مطمئن نیستند که چه تعداد و چه زمانی انجام داده اند. برخی ممکن است به دلیل اینکه قبل از واجد شرایط شدن برای Medicare بیمه نشده بودند و توانایی پرداخت هزینه آزمایش را نداشتند، غربالگری ناکافی شده بودند.

از آنجایی که سوابق مدیکر شامل سوابق پزشکی قبل از 65 سالگی نمی شد، محققان نتوانستند تعیین کنند که چه تعداد از آزمایشات غیرضروری است. اما تعدادی از مطالعات نشان داده اند که بسیاری از زنان قبل از سن 65 سالگی غربالگری های توصیه شده را دریافت نمی کنند و بنابراین نباید بعد از آن آزمایشات را متوقف کنند.

حدود 20 درصد از سرطان دهانه رحم در ایالات متحده در زنان بالای 65 سال رخ می دهد. فلدمن اشاره کرد. او گفت: “اگر افراد مناسب را غربالگری کنید و آن را درمان کنید، یک بیماری قابل پیشگیری است.”

با این حال، همه غربالگری‌ها علاوه بر مزایا، مضراتی نیز دارند. در مورد آزمایش سرطان دهانه رحم، دکتر. هولت گفت، نقاط منفی می تواند شامل ناراحتی باشد، به ویژه از آنجایی که بافت های واژن با افزایش سن نازک می شوند و ناراحتی عاطفی برای قربانیان سوء استفاده جنسی.

علاوه بر این، او گفت: «وقتی چیزی در آزمایش می بینیم، باید پاسخ دهیم. هر تست غربالگری که مثبت باشد می تواند منجر به اضطراب و استرس و انگ شود.

یک نتیجه مثبت همچنین منجر به اقدامات بعدی می شود، معمولاً بیوپسی شامل کولپوسکوپ، ابزاری برای مشاهده که دهانه رحم را بزرگ می کند. بیوپسی گاهی اوقات می تواند باعث خونریزی و عفونت شود، و نتایج اغلب نشان می دهد که بیمار سرطان یا پیش سرطان ندارد (اگرچه ممکن است در آینده ایجاد شود).

مثبت کاذب نیز ممکن است رخ دهد. اگرچه داده های مربوط به نتایج غربالگری برای زنان بالای 65 سال کمیاب است، دکتر. هولت و چند نویسنده همکار مطالعه‌ای در سال 2020 منتشر کردند که در آن میزان مثبت کاذب برای زنان جوان‌تر تخمین زده شد. به طور متوسط، طبق مدل آنها، زنانی که از سن 30 سالگی به مدت 15 سال غربالگری می شوند، باید یک کولپوسکوپی یا شاید دو کولپوسکوپی انجام دهند، بسته به این که کدام آزمایش و تعداد دفعات آن انجام شده است.

60 تا 75 درصد از این روش‌ها هیچ ضایعات پیش سرطانی یا سرطانی پیدا نمی‌کنند، که نشان می‌دهد نتایج آزمایش اولیه مثبت کاذب بوده است.

منطقی است که زنان با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود در مورد اینکه چه زمانی باید آزمایش را متوقف کنند صحبت کنند. سالمندان جمعیت متنوعی هستند: زنان بالای 65 سال ممکن است شرکای جنسی متعددی داشته باشند که برای مثال خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد، یا ممکن است بیماری های جدی داشته باشند که به احتمال زیاد می تواند قبل از سرطان دهانه رحم به زندگی آنها پایان دهد.

محققان دریافته‌اند که افراد مسن‌تر می‌توانند از دست کشیدن از غربالگری سرطان، صرف نظر از دستورالعمل‌ها، خودداری کنند.

دکتر. مارا شونبرگ، متخصص داخلی در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در بوستون، سال‌ها برای کمک به زنان مسن‌تر تلاش کرده است تا ماموگرافی‌های غیرضروری را کاهش دهند، که کارگروه خدمات پیشگیرانه آن را برای افراد بالای 75 سال توصیه نمی‌کند و شواهد ناکافی از سود آن را ذکر می‌کند.

دکتر. شونبرگ بروشوری را برای توضیح جوانب مثبت و منفی ایجاد کرد. او نمونه ای متشکل از 546 زن بالای 75 سال را جمع آوری کرد و دریافت که نیمی از افرادی که بروشور را دریافت کردند، آگاه تر بودند و احتمال بیشتری داشت که در مورد ماموگرافی با پزشکان خود صحبت کنند. سپس، بیش از نیمی از کسانی که آن را مطالعه کردند، به هر حال ماموگرافی انجام دادند. یک “تصمیم مرتبط” مشابه نتوانست سالمندان را از غربالگری سرطان روده بزرگ باز دارد.

انجمن پزشکان داخلی عمومی توصیه می کند که از غربالگری سرطان برای بیماران با امید به زندگی کمتر از 10 سال جلوگیری شود. اما امید به زندگی می تواند یک مفهوم دشوار برای بحث با بیماران باشد.

نظرسنجی از ارائه دهندگان کالیفرنیا که غربالگری سرطان دهانه رحم را در زنان کم خطر بالای 65 سال انجام دادند، علیرغم آگاهی از دستورالعمل های خلاف آن، نشان داد که چه چیزی آن را دشوار می کند. 56 درصد از ارائه دهندگان بر این باور بودند که اگر آزمایش را متوقف کنند ممکن است تشخیص سرطان را از دست بدهند، اما تقریباً همین تعداد نیز اذعان داشتند که انجام آزمایش زمان کمتری نسبت به توضیح دادن به بیماران برای غیرضروری بودن آن نیاز دارد. و 46 درصد گزارش “فشار” از جانب بیماران برای ادامه دادن.

خانم. لاکهارت یک قرار فوریه برای آزمایش پاپ بعدی خود گذاشته است. برنامه‌ریز دفتر توضیح داد که او نیازی به غربالگری دیگر ندارد، اما خانم. لاکهارت گفت که به هر حال ادامه خواهد داد.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما