چرا چشمه آب گل آلود است؟

مدیرکل آبفا چارامحال و باختیاری با اشاره به سختی حاد تامین آب شرب این شهرستان گفت: 24 تانکر در سطح شهرستان آب را توزیع می کنند و 60 تانکر نیز از استان های دیگر برای تامین آب سیار در مسیر هستند. ایستگاه های خاص

بر اساس این گزارش، بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهرستان کوهرنگ در روزهای اخیر باعث گل آلود شدن چاه کوهرنگ شده که منبع تامین آب شرب این شهرستان و شهرهای اطراف است.

این آلودگی باعث شد که این چشمه از مدار خارج شود و آب شرب شهر به مرز بحران برسد، بحرانی که مسئولان با کنترل واردات چاه های کشاورزی، شهرداری ها و … درصدد رفع آن هستند.

احمدرضا محمدی گفت: پس از سیل اخیر در شهرستان کوهرنگ، آب چشمه کوهرنگ بالا رفت و به همین دلیل از مدار خارج شد.

مدیرعامل شرکت آبفا چاارماخال در باختیاری با اشاره به اینکه 60 درصد آب شهرستان را از دست داده ایم، گفت: تعداد 32 حلقه چاه قبلا فعال بود که هم اکنون نیز فعال هستند و 3 حلقه چاه جدید از فرودگاه وارد شد و از فرودگاه و … شهرداری. شده است

محمدی بیان کرد: به دنبال این هستیم که چاه های کشاورزی را هم بیاوریم ضمن اینکه آبیاری محصولات کشاورزی هم وجود دارد اما چون آب شرب در اولویت است کشاورزان با آب همکاری می کنند.

وی بیان کرد: از روز گذشته مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کیشور در استان است و دیروز جلسه تنش آب با حضور وی برگزار شد و مقدمات استقرار استاندارد فراهم شد و بلافاصله پس از آن جلسه، کار شروع شد.”

محمدی افزود: برای تامین آب از نقاط دیگر و جبران بخشی از کمبودها نیازمند تقویت خطوط پدافندی هستیم.

مدیرعامل شرکت آبفا چاارماخال در بختیاری ادامه داد: در حال حاضر 24 تانکر در سطح شهر مشغول توزیع آب هستند و 60 تانکر نیز از سایر استان ها برای تامین آب سیار در ایستگاه های مشخص در راه هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از 2 دستگاه بسته بندی آب نیز برای بسته بندی آب استفاده می شود و بسته بندی آب در سطح شهر توزیع می شود. کدورت آبنما بسیار زیاد است و معلوم نیست مدار بازیابی شود یا خیر.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما