چرا گوگل سالانه میلیاردها دلار به اپل می پردازد؟

چرا اپل و گوگل به یکدیگر نیاز دارند؟ پاسخ به این سوال بسیار مهم است. گوگل محبوب ترین موتور جستجوی جهان است و بیشتر درآمد آن از تبلیغات است.

جای تعجب نیست که گوگل در حال حاضر بر بازار موتورهای جستجو تسلط دارد و سهم آن بیش از 90 درصد است. Bing یا DuckDuckGo تغییر نمی کنند.

با این حال، گوگل باید در دستگاه ها و پلتفرم های مختلف حضور داشته باشد تا بتواند فعالیت های تبلیغاتی و نمایش تبلیغات خود را به تعداد بیشتری از کاربران اینترنت گسترش دهد و اینجاست که اپل وارد عمل می شود.

اپل یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در جهان است و پایگاه کاربران بسیار زیادی دارد. در واقع بیش از یک میلیارد دستگاه در این شرکت فعال است. بنابراین، گوگل می خواهد از این جامعه کاربری حداکثر استفاده را ببرد.

غول جستجوی اینترنتی چگونه این کار را انجام می دهد؟ پاسخ به این سوال موتور جستجوی پیش فرض در دستگاه های اپل است. وقتی چیزی را در اینترنت در iPhone یا iPad خود جستجو می کنید، موتور جستجوی پیش فرض شما گوگل است.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که گوگل دقیقاً سالانه چقدر به اپل می پردازد. طبق برآوردهای استریت ژورنال، این غول جستجوی اینترنتی در سال 2020 بین 8 تا 12 میلیارد دلار به سازنده آیفون پرداخت کرده است.

طبق پیش بینی های فوربس، این میزان در سال 2021 به 15 میلیارد دلار و در سال 2022 به 18 تا 20 میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب گوگل به طیف وسیعی از کاربران اینترنت دسترسی دارد و اپل نیز سهمی از این درآمد را به خود اختصاص می دهد.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما