چه سنی باید بازنشسته شوید؟ آنچه کارشناسان بهداشت می گویند

در سال 1881، صدراعظم محافظه‌کار آلمان، اتو فون بیسمارک، که از ظهور ایدئولوژی سوسیالیستی رنج می‌برد، برای جلب رضایت توده‌های چپ، مزایای بازنشستگی ملی را پیشنهاد کرد. او سن بازنشستگی را 70 سال تعیین کرد. میانگین امید به زندگی در آن زمان؟ حدود 40 سال.

فون بیسمارک مدت کوتاهی پس از تصویب این سیاست استعفا داد، اما میراث او باقی ماند و مزایای بازنشستگی آلمان (که در سال 1916 به 65 سالگی کاهش یافت) الگوی بسیاری از کشورهای دیگر شد. هنگامی که رئیس جمهور روزولت قانون تامین اجتماعی در سال 1935 را ایجاد کرد، 65 سال به طور مشابه به عنوان سن بازنشستگی ملی انتخاب شد، علیرغم این واقعیت که کمتر از 60 درصد از بزرگسالان آمریکایی تا این اندازه عمر کردند.

آنچه که می توان گفت، سن ملی بازنشستگی در ایالات متحده و جاهای دیگر ریشه در دود و آینه های سیاسی دارد. به عنوان یک هدیه نمادین آغاز شد که فقط برای شهروندان خوش شانسی که توانسته بودند تا سنین پیری زنده بمانند قابل دسترسی بود.

با این حال، امروزه بسیاری از مردم به اندازه کافی طولانی زندگی می کنند که به صندوق بازنشستگی ملی دسترسی داشته باشند، اغلب برای سال ها و نه دهه ها. میانگین امید به زندگی در ایالات متحده 76 سال است و در بسیاری از کشورهای اروپایی حتی بالاتر است. سن بازنشستگی ملی ایالات متحده – زمانی که می توانید مطالبه مزایای کامل تامین اجتماعی را شروع کنید – به تدریج به 67 سالگی برای متولدین پس از 1960 رسیده است.

در پاسخ، چندین کشور – معروف‌ترین آنها فرانسه، که سن بازنشستگی 62 سال و امید به زندگی 82 سال است – در مورد افزایش سن بازنشستگی بحث می‌کنند تا فشارهای اقتصادی جمعیت سالخورده را جبران کنند و نگرانی در مورد اینکه مزایای بازنشستگی ملی نخواهد بود. می تواند برای مدت طولانی تری ادامه دهد.

از نقطه نظر اقتصادی، سن بازنشستگی دیرتر احتمالاً به نفع همه است. اما اگر مسائل مالی را کنار بگذاریم، پیامدهای روحی و جسمی افزایش سن بازنشستگی کشوری چیست؟ از کارشناسان خواستیم که بررسی کنند.

یکی از راه‌های پاسخ به این سوال این است که به تغییرات نه در طول عمر، بلکه در طول سلامت نگاه کنیم – تعداد سال‌هایی که افراد سالم و بدون معلولیت هستند. به آن به عنوان دوره کاری خود فکر کنید.

گال وتشتاین، اقتصاددان تحقیقاتی ارشد در مرکز تحقیقات بازنشستگی در کالج بوستون، در مطالعه‌ای درباره امید به زندگی کاری افراد، سن و پتانسیل اشتغال را بررسی کرد. او دریافت که آمریکایی‌هایی که در سن 50 سالگی سالم هستند، می‌توانند انتظار داشته باشند که تقریباً 23 سال دیگر بدون معلولیت، به علاوه حدود هشت سال زندگی با معلولیت داشته باشند. این نشان می دهد که حداکثر امید به زندگی کاری افراد به طور متوسط ​​73 سال است.

دکتر دکتر می‌گوید: «شکی نیست که امید به زندگی طولانی‌تر است و همچنین توانایی کار نیز افزایش یافته است. وتشتاین گفت. بخشی از آن تغییرات پزشکی است و بخشی از آن ماهیت کار تغییر کرده است.» در سال 2020، تقریباً 45 درصد از نیروی کار آمریکا در زمینه‌های مبتنی بر دانش، مانند مدیریت، تجارت و امور مالی، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کردند. در سال 1935، این نوع مشاغل تنها 6 درصد از نیروی کار را تشکیل می دادند.

دکتر. پینچاس کوهن، رئیس دانشکده پیری لئونارد دیویس در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، موافق است که از نظر سلامتی برای افرادی که در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند، سن بازنشستگی زیر 65 سال “معنی ندارد”.

او گفت: «حتی 65 عدد قرن بیستم است.

لیزا رنتزی هاموند، مدیر مؤسسه پیری شناسی در دانشگاه جورجیا، گفت: برای افرادی که در مشاغل مبتنی بر دانش کار می کنند، سن بازنشستگی در دهه 70 از منظر شناختی نیز منطقی است. او می‌گوید: «ما می‌توانیم توانایی‌های شناختی خود را معمولاً تا دهه ۷۰ زندگی‌مان حفظ کنیم. “اگر سن بازنشستگی بر اساس توانایی ها یا شایستگی کارمندان تعیین شود، هیچ دلیلی برای داشتن سن بازنشستگی در دهه 60 وجود ندارد.”

بخش هایی از مغز – به ویژه قشر جلوی مغز که برای عملکرد اجرایی، توجه و حافظه کاری حیاتی است – از حدود 45 سالگی شروع به کاهش حجم می کنند، اما سایر نواحی قادر به جبران آن هستند. رنتزی هاموند گفت. و جنبه‌های دیگر شناخت، مانند هوش متبلور (دانش انباشته‌شده که می‌تواند در موقعیت‌های جدید به کار رود) و شناخت اجتماعی (رفتار مناسب در تعاملات بین فردی)، برای دهه‌ها همچنان در حال بهبود هستند.

بسیاری از این فرآیندهای شناختی با ماندن در نیروی کار حفظ و تقویت می شوند. در نتیجه، برخی از افراد با توقف کار از نظر روحی و جسمی دچار افت می شوند. حتی یک مطالعه نشان داد که تاخیر در بازنشستگی با کاهش خطر مرگ، صرف نظر از وضعیت سلامتی قبل از بازنشستگی مرتبط است. کارشناسان حدس می زنند که از دست دادن فعالیت بدنی مرتبط با شغل و تعاملات اجتماعی که با ترک کار به وجود می آید تا حد زیادی عامل کاهش پس از بازنشستگی است.

با این حال، میانگین سلامت ملی و ناتوانی داستان کامل را بیان نمی کند. در حالی که برخی افراد تیزبین هستند و تا 80 سالگی به کار خود ادامه می دهند، مشاغل دیگر از نظر جسمی سخت تر هستند و بر سلامتی افراد تأثیر می گذارند.

دکتر دکتر می گوید: “افرادی هستند که کارهای یدی را انجام می دهند که در سن 65 سالگی واقعاً نمی توانند به این کار بسیار چالش برانگیز ادامه دهند.” کوهن گفت. نیاز آنها به بازنشستگی باید رعایت شود.»

برای این نوع کارها، بازنشستگی در واقع می تواند نتایج سلامتی را بهبود بخشد. رنتزی هاموند گفت. “اگر شغلی را ترک می کنید که از نظر جسمی برای شما مضر است، جایی که خواب وحشتناکی دارید و دائما در استرس هستید، بازنشستگی برای سلامتی شما عالی است.”

طول عمر و طول سلامت نیز در بین نژاد و جنسیت یکسان نیست، هم به دلیل نوع کاری که افراد جمعیتی خاص بیشتر در آن شرکت می کنند و هم به دلیل استرس مزمن ناشی از تبعیض بر بدن.

در تحقیقات خود، دکتر. وتشتاین دریافت که در سن 50 سالگی، امید به زندگی برای مردان سیاه‌پوست حدود 17 سال است، در حالی که زنان سفیدپوست می‌توانند تا 24 سال به کار خود ادامه دهند. دکتر دکتر می‌گوید: «در آنجا یک نگرانی عدالت وجود دارد، هم در بخش امید به زندگی و هم در بخش امید به زندگی. وتشتاین گفت.

دکتر دکتر می‌گوید: «ما می‌دانیم که به‌ویژه سیاه‌پوستان آمریکایی در سنین پایین‌تر به بیماری مبتلا می‌شوند، با ناتوانی‌های بیشتری زندگی می‌کنند، جوان‌تر می‌میرند. لیزا کوپر، مدیر مرکز عدالت سلامت جانز هاپکینز. “بنابراین اجازه ندادن به آنها تا زمانی که بزرگتر شوند بازنشسته شوند به این معنی است که آنها به همان اندازه از “تامین اجتماعی” بهره نخواهند برد. او افزود که این موضوع برای افرادی که دارای درآمد پایین تر هستند و افرادی که در مشاغل شدید فیزیکی کار می کنند نیز صادق است.

در نتیجه، دکتر. کوپر گفت: “افزایش سن بازنشستگی باید با در نظر گرفتن همه این مسائل انجام شود، زیرا قرار نیست همه افراد را یکسان تحت تاثیر قرار دهد.”

هدف اولیه برای تامین اجتماعی زمانی که در سال 1935 تأسیس شد، صرفاً حمایت از افراد پس از آن‌که دیگر نمی‌توانستند کار فیزیکی کنند، بود. اما راه دیگری برای فکر کردن به بازنشستگی با بودجه فدرال این است که باید به افراد چند سال اوقات فراغت پاداش دهد.

یکی از زمینه‌هایی که به اندازه کافی درباره آن صحبت نمی‌کنیم این است: مردم لیاقت چه چیزی را دارند؟ دکتر. کوهن گفت. “آیا چند سال فوق العاده است که شما هنوز سالم هستید – اینکه بتوانید کارها را انجام دهید و سفر کنید و غیره – آیا این یک هدف ملی است؟”

در فرانسه، و احتمالاً در جاهای دیگر نیز، بسیاری می‌گویند بله.

صوتی تولید شده توسط کیت وینسلت.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما