چگونه سهم خود را از 725 میلیون دلار تسویه حریم خصوصی فیس بوک مطالبه کنید

اگر از فیس بوک در ایالات متحده بین ماه مه 2007 تا دسامبر 2022 استفاده کرده اید، می توانید برای مطالبه سهم خود از تسویه حساب 725 میلیون دلاری که شرکت مادر فیس بوک با پرداخت آن برای حل و فصل دعوای دسته جمعی موافقت کرده است، درخواست دهید. یک مدیر تسویه حساب

کاربران می توانند اطلاعات خود را در facebookuserprivacysettlement.com وارد کنند تا پرداخت خود را از طریق حساب بانکی، Venmo یا روش های دیگر دریافت کنند. اندازه پرداخت‌ها احتمالاً کوچک است و به تعداد افرادی که ادعاهای معتبر ارسال کرده‌اند و مدت زمانی که هر متقاضی در طول دوره تحت پوشش شکایت کاربر فیس‌بوک بوده است، بستگی دارد. پرداخت بین مدعیان تقسیم می شود و بیشتر به کسانی داده می شود که مدت طولانی تری از سایت استفاده کرده اند.

شرکت مادر فیس بوک، متا، سال گذشته موافقت کرد که یک دعوای دسته جمعی را حل و فصل کند که این شرکت را متهم به اشتراک گذاری داده های کاربران یا دسترسی به آن برای اشخاص ثالث، از جمله شرکت اطلاعات و مشاوره سیاسی کمبریج آنالیتیکا، بدون اجازه کاربران می کرد. دعوای دسته جمعی، که به زمانی اشاره دارد که یک یا چند نفر به نمایندگی از افراد دیگر با ادعاهای مشابه شکایت کنند، همچنین ادعا کرد که فیس بوک بر دسترسی یا استفاده شخص ثالث از آن داده ها نظارت نکرده است.

این شکایت طولانی مدت پس از فاش شدن در سال 2018 مبنی بر اینکه کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات خصوصی پروفایل فیس بوک میلیون ها کاربر بدون اجازه آنها در یکی از بزرگترین افشای اطلاعات در تاریخ فیس بوک استفاده کرده است، تشکیل شد. این نقض باعث شد کمبریج آنالیتیکا به فعالیت رسانه‌های اجتماعی میلیون‌ها کاربر فیس‌بوک در ایالات متحده برای ایجاد نمایه‌های رأی‌دهندگان دسترسی داشته باشد و به این شرکت اجازه داد تا در سال ۲۰۱۶ به کمپین رئیس‌جمهور سابق دونالد جی. ترامپ کمک کند.

متا هرگونه مسئولیت یا تخلف را رد می کند. گفته می‌شود که داده‌های 87 میلیون کاربر، عمدتاً در ایالات متحده، ممکن است به‌طور نادرست در جریان انتخابات سال 2016 با کمبریج آنالیتیکا به اشتراک گذاشته شده باشد.

به مدعیان مجاز به ازای هر ماه که یک حساب کاربری فعال در فیس بوک داشته باشند، یک امتیاز به آنها تعلق می گیرد. سپس مدیر تسویه حساب مجموع امتیازهای اختصاص داده شده به همه مدعیان را جمع می کند و آن عدد را بر مقدار خالص تسویه حساب، 725 میلیون دلار منهای هزینه های اداری و سایر هزینه ها تقسیم می کند تا مقدار پول موجود برای هر امتیاز را مشخص کند. طبق وب سایت تسویه حساب، هر مدعی این مبلغ را ضربدر تعداد امتیازهایی که به آنها اختصاص داده است، دریافت خواهد کرد.

مدیران متا و نمایندگان قانونی واجد شرایط تسویه حساب نیستند. کاربران تا آگوست فرصت دارند 25 تا با وارد کردن آدرس پستی، آدرس ایمیل، شماره تلفن و نام کاربری فیس بوک و تایید فعال بودن آنها در فیس بوک بین 24 می 2007 تا دسامبر، درخواست دهند. 22، 2022.

جلسه نهایی برای تایید توافق در سپتامبر تعیین شده است. 7 در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما