کاهش علائم ویروس کرونا در خطوط BA 4 و BA 5

یکی از اعضای کمیته علمی کیشور مبارزه با کرونا با اشاره به شرایط شیوع این بیماری در کیشور گفت: با توجه به اتفاقی که در کیشور دیگر رخ داد، دیدیم که دو تا سه ماه طول کشید تا این موج فروکش کرد. و شاید ما هنوز در حال گذر از آن هستیم تا یک بیماری پیشرونده باشد.

دکتر سید احمد طباطبایی در گفت و گو با اسنا، با اشاره به افزایش شهرهای قرمز ویروس کرونا در کشور، گفت: آمار مبتلایان و فوتی ها نیز افزایش یافته و این در حالی است که این روزها شاهد ابتلا به ویروس کرونا هستیم. عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط جامعه. رفت و آمدها و مجالس زیاد شده است، حتی در شرایطی که گاهی فرد بیمار با وجود بیماری، در جلسات شرکت می کرد و خیلی مراقب سرایت و سرایت بیماری خود به دیگران نبود. چون شاید از گوشه و کنار شنیده اند که نوع جدید کرونا مرگ و میر زیادی ندارد، بنابراین ایمنی بیشتر شد.

وی با تاکید بر اینکه هنوز برای پیش بینی اوج موج هفتم این بیماری زود است، تصریح کرد: با توجه به اتفاقاتی که در کشورهای دیگر رخ داد، دیدیم که دو تا سه ماه طول کشید تا این موج فروکش کرد و شاید هنوز در حال فروکش کردن آن هستیم. در مرحله انتقال آن یک بیماری پیشرونده باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کمیته علمی ویروس کرونا برای غلبه بر موج هفتم این بیماری ممکن است محدودیت جدیدی برای ورزشگاه ملی کرونا پیشنهاد کند، گفت: متاسفانه در موارد قبلی کمیته علمی با نگرش خاصی پیشنهاداتی را به ورزشگاه ملی ارائه کرد.» ورزشگاه بین توصیه ها و اقدامات ما با نیاز به بهبود ورزشگاه ملی مواجه بود.

این پزشک معالج درباره بیماری های ناشی از کووید 19 اظهار کرد: تقریباً هیچ عضوی تحت تأثیر ویروس کرونا قرار نگرفت و در زمان همه گیری مشاهده شد که تقریباً همه اعضا درگیر بودند.

وی با اشاره به اینکه آلودگی به سویه‌های جدید ویروس کرونا طیف وسیعی از علائم را به دنبال دارد، گفت: گاهی ممکن است علائم حتی در ابتدا ظاهر شوند. شایع ترین علائم مشابه سرماخوردگی است و خوشبختانه برخلاف دیگر سویه های ویروس کرونا، این سویه از بیماری به ندرت باعث درگیری اندام هایی مانند ریه ها می شود. حتی ممکن است طول مدت علائم چند ساعت یا حداقل یک روز باشد، زیرا ایمنی افراد پس از عفونت یا تزریق واکسن متفاوت است.

وی تاکید کرد: درصد بیمارانی که همه علائم را دارند کمتر از گذشته است. اگرچه در کرونای مدرن علائمی مانند از دست دادن بویایی و چشایی نیز وجود دارد و برخی از بیماران این علائم را گزارش می کنند. البته یکی از نقاط ضعف این است که بیمارانی که از این علائم شکایت دارند از نظر نوع فشار معاینه نمی شوند و بیشتر اقدامات به صورت بالینی انجام می شود.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما