کلاهبرداری از زنان متاهل دستگیر شد

هکر اینستاگرام که با راه اندازی صفحه ای جعلی با نام «عدنان» پول زنان متاهل را به شیوه ای خاص از دست آنها گرفته و سپس شماره تلفن آنها را در «لیست سیاه» قرار می داد، توسط اطلاعات دستگیر شد. نیروهای کلانتری شهر مشهد بود

به گزارش یکی از همشهریان، ماجرای «اینستاگرام روبه حق باز» در مشهد دست به دست شد که زن 38 ساله ای با خودروی شخصی خود را به کلانتری شهر رساند و از طریق راننده جوان تاکسی از سرقت پولش خبر داد.

این زن با ابراز نگرانی از اینکه اگر شوهرش در این ماجرا نقش داشته باشد حادثه تلخی رخ می دهد، با ترس و وحشت ادامه داد: چندی پیش در شبکه اجتماعی اینستاگرام با مرد جوانی آشنا شدم که خود را «عدنان» معرفی کرد ادعا کرد که او عرب است و به شغل فروشی است.

این جوان با زبانش که مثل یک عبا بود، ابتدا اعتماد من را به خودش جلب کرد، به گونه ای که قبلاً به آن اعتقاد داشتم.

ارتباط ما در فضای مجازی ادامه داشت تا اینکه «عدنان» مدعی شد بدون فاکتور هم طلا می خرد. من هم بدون اطلاع شوهرم باهاش ​​قرار گذاشتم تا نزدیک مرکز خرید که به ادعای خودش مال یکی از بزرگترین طلافروش های اون مجتمع (پاساژ) هست بخرم. به دفتر که رسیدم توی یک ماشین پژو 405 با رنگ تیره (احتمالا نوک دار) نشسته بود و وانمود می کرد که طلافروشی را بسته است و به مقصد می رود!

چند سکه و حدود 15 گرم طلا را با همان زبان فریبکارانه از من گرفت و سپس به بهانه وزن کشی طلاها به عنوان زرگر وارد بازار شد اما من منتظر ایستادم و دیگر برنگشتم. با ترس و نگرانی به چند زرگر سر زدم و پروفایلش را با صفحه اینستاگرامش مشخص کردم، اما کسی او را نشناخت. تازه متوجه شدم که به دست یک کلاهبردار افتاده ام و او در این مدت فقط می خواست اعتماد و رضایت من را جلب کند. حالا اگر همسرم جذب این رابطه مجازی با یک جوان شد، نمی دانم چه جوابی به او بدهم!

این در حالی بود که «عدنان» شماره تلفن مرا در «لیست سیاه» قرار داد و به تماس های من پاسخی نداد!

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و احتمال کلاهبرداری های گسترده در فضای مجازی، با دستور ویژه گروهبان محمد فیاضی (رئیس کلانتری شهرک ناجا) جمعی از عوامل نیروهای اطلاعاتی وارد عمل شدند. این موضوع را بررسی کرد.

بررسی‌های آنان نشان داد متهم مذکور با راه‌اندازی صفحه جعلی اینستاگرام، زنان متاهل را برای فروش، معاوضه یا پرداخت پول فریب می‌دهد تا برای حفظ آبروی خود، تنها به شکایت و پیگیری رسیدگی کنند. . به همین دلیل ماموران پلیس آگاهی پس از انجام یکسری فعالیت های اطلاع رسانی تلفنی وارد صفحه اینستاگرام یکی از بانوان محل شده و با وی ارتباط برقرار کردند.

طولی نکشید که با یک زن متاهل (پلیس) آشنا شد و برای خرید طلا با او قرار گذاشت. این بار عوامل اطلاعاتی زیر نظر سروان سیفی (رئیس پلیس آگاهی شهرک ناجا) محل کلانتری را محاصره کرده و با لباس مبدل در اطراف خیابان مستقر شدند.

دقایقی بعد «عدنان» با همان خودروی پژو 405 وارد حلقه پلیس شد و قبل از پیاده شدن از خودرو، دستبندهای خود را به رخ کشید.

با انتقال متهم به اداره آگاهی کلانتری، بازجویی های تخصصی با راهنمایی گروهبان فیاضی آغاز شد و مشخص شد که نام واقعی «اینستاگرام روبه» «م-ر» است که خود را با نام جعلی معرفی می کند. عدنان» و دیگر زنان متاهل در «فهرست» قرار گرفته است.

این جوان سابقه کلاهبرداری دارد و همچنان به تحقیقات خود ادامه می دهد و با بیان اینکه به همین روش از افراد دیگر کلاهبرداری کرده است، مشخصات سه نفر از افراد مفقود شده از گوشی او گرفته شد.

وی همچنین با فریب یک زن جوان متاهل در نیشابور، حدود 18 گرم طلا از وی سرقت و یک انگشتر طلا از زنی در مشهد به بیرون درز کرد.

آنها با یکی از مالباختگان متهم معروف به «رباح اینستاگرام» تماس گرفتند و او را «عدنان» معرفی کردند، اما زن با خونسردی گفت: برای پرداخت هزینه فقط یک گردنبند طلا به او دادم، این همان چیزی است که می خواهم. بازسازی شده است! و…

صبح همان زن جوان با نیروهای جاسوسی تماس گرفت و گفت: پس از تماس تلفنی شما به موضوع مشکوک شدم و گردنبندم را به طلافروش نشان دادم و تازه متوجه شدم «عدنان» گردنبند تقلبی به من داده است. پس از تحقیقات پلیسی مشخص شد که هکر اینستاگرام پس از دریافت گردنبند طلا، گردنبند مشابهی را تهیه کرده و آن را تقدیم کرده است.

تحقیقات تکمیلی در خصوص سایر کلاهبرداری های احتمالی این متهم خوشتیپ توسط ماموران اداره آگاهی کلانتری ناجای مشهد ادامه دارد.

اگرچه متهم مذکور به دستور قاضی قاطع ابراهیمی (قاضی شعبه 609 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) روانه زندان شده است، اما تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر مجرمان قربانی کلاهبرداری های وی ادامه دارد. در فضاهای مجازی و یا به دلیل ترس از توبیخ دیگران و یا برای حفظ آبروی خود به محل مراجعه نکرده اند، بنابراین ممکن است برخی از آنها در شهرهای دیگر کشور نیز سکونت داشته باشند.

در همین حال، یکی از مقامات آگاه از زنانی که طلاهای خود را در این راه گم کرده اند، از آنها خواست تا با کلانتری شهرستان تماس بگیرند و مطمئن شوند که هویت آنها در پرونده محرمانه است و حتی نزدیکترین اعضای خانواده نیز محرمانه هستند. در داستان گنجانده شده است.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما