کیم جونگ اون دخترش را برای آزمایش موشک می برد

سئول – در حالی که کره شمالی روز جمعه بزرگترین موشک بالستیک خود را شلیک کرد، کیم جونگ اون، رهبر این کشور، به همراه همسرش، ری سول جو، و دختر جوانی که پیش از این هرگز در انظار عمومی دیده نشده بود، هنگام پرتاب ظاهر شد.

مجموعه ای از تصاویر از خبرگزاری دولتی این دختر را نشان می دهد که دست در دست هم با آقای دکتر راه می رود. کیم با یک ژاکت پفی سفید، شلوار مشکی و کفش مجلسی قرمز، با موهای دم اسبی.

او آقای رسانه دولتی کره شمالی دختر کیم را تایید کرد. آقای. او روز شنبه گفت که کیم “به همراه دختر و همسر محبوبش” در مراسم پرتاب شرکت کرد. عکس های او در صفحه دوم Rodong Sinmun، روزنامه دولتی اصلی کره شمالی ظاهر شد.

روز کاملاً خوبی برای آقا بود. کیم یک دختر را به جهان – و برای مردم کره شمالی نشان می دهد. این آزمایش یکی از موفق‌ترین آزمایش‌ها در میان چندین آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما بود که کشورش در سال جاری انجام داده است. رسانه های دولتی آن را نقطه عطفی در تقویت نیروی هسته ای کشور خواندند. پس از آزمون، آقای کیم بار دیگر بر تعهد خود برای «واکنش به سلاح‌های هسته‌ای با سلاح‌های هسته‌ای» و شرکت در «مقابله مستقیم» علیه تهدیدات دشمن تأکید کرد.

این دو با هم تماشا کردند که موشک در یک کامیون نظامی غول پیکر به محل پرتاب حمل می شود و سپس به هوا شلیک می شود.

اطلاعات کمی در مورد خانواده حاکم کره شمالی وجود دارد. هیچ فرد خارجی تا به حال گزارش نداده است که هیچ یک از فرزندان دیگر این زوج را دیده است. اما مقامات اطلاعاتی کره جنوبی معتقدند که آقای. کیم و خانم ری از زمان ازدواج پنهانی خود سه فرزند داشته اند: یک پسر، یک دختر و یک فرزند سوم که جنسیت آنها مشخص نیست.

رسانه دولتی کره شمالی نام و سن دختر در این عکس ها را فاش نکرد. اما محققانی که کره شمالی را بررسی می کنند می گویند که نام او به احتمال زیاد کیم جو آئه است و احتمالاً او آقای است. فرزند دوم کیم.

کره شمالی پیش از این هرگز وجود آقای دکتر را فاش نکرده بود. دختر کیم، اگرچه آقای. همسر کیم، خانم ری، در سال 2012 در تلویزیون دولتی شمال باردار دیده شد. در سال 2013، دنیس رادمن، ستاره بازنشسته NBA گفت که با آقای. دختر کیم که سپس یک نوزاد در سفر به پیونگ یانگ بود. در مصاحبه با گاردین، آقای رادمن گفت که نام او Ju-ae است و آقای. کسی که آنقدر به او اعتماد کرده بود تا او را در آغوش بگیرد.

تصمیم آقای حضور کیم در پرتاب موشک با دخترش احتمالا راهی برای نشان دادن این بود که برنامه هسته‌ای او یک تلاش چند نسلی خواهد بود. آنکیت پاندا، کارشناس هسته ای در بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی، در مصاحبه ای گفت: «آنها نیروهای هسته ای خود را برای مدت طولانی حفظ خواهند کرد». آقای. کیم اعلام کرده است که هرگز از سلاح های هسته ای خود دست نمی کشد.

آقای. اولین حضور خود کیم در رسانه های دولتی کره شمالی در سال 2010 بود، اندکی پس از آن که او به عنوان جانشین پدرش، کیم جونگ ایل، که در آن زمان بیمار بود و سال بعد درگذشت، تعیین شد. این عکس که در صفحه اول Rodong Sinmun منتشر شده است، او را در کت و شلواری تیره به همراه پدرش و گروه بزرگی از مقامات ارشد حزب نشان می دهد.

مقامات دفاعی کره جنوبی گفتند، موشکی که روز جمعه پرتاب شد، جدیدترین و قدرتمندترین موشک ICBM کره شمالی بود. به نظر می‌رسد این هواپیمای Hwasong-17 باشد که کره شمالی در سال 2020 از آن رونمایی کرد اما از آن زمان برای پرتاب آن با مشکل مواجه شده است. آزمایش روز جمعه پیشرفت را نشان داد: کارشناسان موشکی گفتند که از نظر تئوری می تواند به هر نقطه ای از ایالات متحده برسد.

کره شمالی گفت که پرتاب موشک واکنشی به «روابط نظامی بی پروا توسط ایالات متحده و نیروهای متخاصم» است که به گفته آن، «وضعیت نظامی و سیاسی شبه جزیره کره را به لبه خطر می رساند».

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما