گوترش به G20 گفت «پل‌ها بر روی شکاف‌های دیجیتال» برای تقویت توسعه لازم است

“این مستلزم اتصال بیشتر است. و تکه تکه شدن دیجیتال کمتر. پل‌های بیشتر بر روی شکاف‌های دیجیتال. و موانع کمتر استقلال بیشتر برای مردم عادی؛ آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در جلسه ای که به موضوع تحول دیجیتال اختصاص داشت، تاکید کرد.

تهدید تخریب

از سرکوب آزادی بیان تا مداخله مخرب در سراسر مرزها، و هدف قرار دادن زنان به صورت آنلاین، او تصریح کرد که “بدون راهنما و نرده محافظ، فناوری دیجیتال «پتانسیل عظیمی برای آسیب دارد“.

برای مقابله با این، او پیشنهاد کرد که در اجلاس آینده سازمان ملل، در سپتامبر 2024، دولت ها باید یک پیمان دیجیتال جهانی را برای “آینده دیجیتال باز، رایگان، فراگیر و ایمن برای همه” – با نظرات شرکت های فناوری، جامعه مدنی تایید کنند. ، دانشگاه و دیگران.

برای تحویل طراحی شده است

رئیس سازمان ملل متحد که محکم بر حقوق بشر به عنوان «تنها رویکرد منسجم برای فناوری که بر همه جنبه‌های زندگی ما تأثیر می‌گذارد»، سه حوزه ذکر شده در پیمان دیجیتال را توضیح داد.

ابتدا، او توضیح داد که اتصال جهانی به معنای رسیدن به آن است سه میلیارد نفر که هنوز به اینترنت دسترسی ندارند، اکثریت آنها در جنوب جهانی زندگی می کنند.

ما باید شکاف دیجیتال را با ترویج سواد دیجیتال ببندیم و امکان دسترسی به دنیای دیجیتال برای زنان و دختران، مهاجران، مردم روستایی و بومی.”

“یک پاس رایگان نیست”

ثانیاً آقای گوترش یادآور شد که فضای دیجیتال انسان محور با حفاظت از آزادی بیان، آزادی بیان و حق استقلال و حریم خصوصی آنلاین آغاز می شود.

“چکمه آزادی بیان یک پاس رایگان نیستوی با بیان اینکه قرارداد دیجیتال باید مسئولیت دولت ها، شرکت های فناوری و پلتفرم های رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرد، گفت:جلوگیری از قلدری آنلاین و اطلاعات نادرست مرگباری که دموکراسی، حقوق بشر و علم را تضعیف می کند».

این مقام ارشد سازمان ملل همچنین خواستار یک کد رفتاری جهانی شد که یکپارچگی اطلاعات عمومی را ارتقا دهد تا مردم را قادر سازد «بر اساس واقعیت، نه خیال، انتخاب کنند».

دستیابی به اهداف جهانی

در نهایت، او مشاهده کرد که داده ها دارای “پتانسیل بسیار زیاد و کشف نشده” برای تقویت توسعه پایدار هستند.

با این حال، در حالی که ما تنها نیمی از داده‌های مورد نیاز برای درک پیشرفت و اندازه‌گیری تأثیرات مربوط به اهداف توسعه پایدار (SDGs) را داریم، داده های شخصی بدون اطلاع و رضایت آنها استفاده می شود“گاهی برای کنترل سیاسی، گاهی برای سود تجاری”، آقای. گوترش حفظ کرد.

او گفت که قرارداد دیجیتال باید بر راه هایی تمرکز کند که دولت ها، با همکاری شرکت های فناوری و سایرین، بتوانند “استفاده ایمن و مسئولانه از داده ها” را تقویت کنند.

او می‌گوید: «حمایت کشورهای G20 می‌تواند به اطمینان از ایمن، فراگیر و تحول‌آفرین عصر دیجیتال کمک کند». گوترش افزود.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما