1 طلا در 10 وزن، ایران در شوک

کد خبر : 1920934 |
25 فروردين 1402 ساعت 18:39 |
171.3K بازدید |

43
نقطه نظر

نتایج در آستانه تلخ بود و این تیم توسط سوم آسیا اصلاح شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز عنوان سومی تیم آسیا را از آن خود کرد.

1 طلا در وزن 10 کشتی ایران در شوک

به گزارش “ورزش سه”، پس از درخشش تیم ملی کشتی فرنگی و ایستادن در قله آسیا با 8 مدال و 5 طلا، انتظار این بود که آزادکاران نیز بتوانند دستاوردهای کشتی گیران را در آستانه قزاقستان تکرار کنند. و بتواند برای سومین بار در مسابقات قهرمانی شرکت کند.دست آسیایی اما از روز اول وضعیت شاگردان بهتر شده و تنها رحمان عموزاد که به دلیل مصدومیت به اجبار به ترکیب تیم آسیا اضافه شده بود توانست وزن طلای 65 کیلوگرم را از آن خود کند.
در روز دوم نیز تنها یک فینالیست داشتیم، علیرضا کریمی که نتوانست تعداد مدال های طلای ایران را به دو برساند و مغلوب دولت بکوف شد. اتفاقی تصادفی برای شاگردان کشتی گیر قزاقستانی رخ داد.
در نهایت ایران آزاد با حضور کشتی گیران باتجربه و آینده دار مانند مجتبی گیلیج و امیررضا معصومی با یک طلا (رحمن عموزاد در 65 کیلوگرم)، یک نقره (علیرضا کریمی در 86 کیلوگرم) و سه برنز (یاسین رضایی در 61 کیلوگرم) کشتی گرفت. ، امیرحسین کاووسی در وزن 79 کیلوگرم و موژتبی گلیژ در وزن 97 کیلوگرم به کار خود پایان دادند و 5 کشتی گیر دست خالی عرصه آسیا را ترک کردند.
در رده بندی تیمی ایران با 124 امتیاز سوم شد و تیم های قزاقستان با 179 امتیاز و ژاپن با 129 امتیاز دوم و سوم شدند. این هفتمین بار در تاریخ بازی های آسیایی بود که ایران از رسیدن به عنوان قهرمانی بازماند و یکی از معدود بارهایی بود که آزادکاران ایرانی بر سکوی قاره سوم قرار گرفتند.
باید دید پس از مدت ها انتظار کشتی آزاد ایران در بازی های آسیایی، پژمان تشکر و البته علیرضا دبیر چه برنامه هایی برای بازی های مهم و کلیدی آسیایی و جهانی 2023 در سر خواهند داشت.

نتایج کامل کشتی فرنگی ایران در رقابت های آسیایی به شرح زیر است:
* علیرضا سرلک 57 کیلوگرم وزن دارد در دور نخست ریکوتو آرای از ژاپن با نتیجه 12 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف ژاپنی در دور بعد، عنوان قهرمانی از دور رقابت ها حذف شد و دهم شد.

1852135

* یاسین رضایی 61 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر 6 هیون سیک سانگ از کره جنوبی را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله تیربک ژوماشبک با نتیجه 11 بر 2 مغلوب شد و از قرقیزستان اول شد و راهی دور بعد شد. رضایی با نتیجه ۷ بر ۴ کودای اوگاوا از ژاپن را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

1852139

* در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد وی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم و یک چهارم نهایی سنجر مختار از قزاقستان را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ریوما اونراکیو از ژاپن را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و راهی فینال شد. عموزاد در دیدار پایانی با سبقت گرفتن از تولگا تومور اوچیر صاحب مدال برنز از مغولستان، به مدال طلا دست یافت.

1852137

* در وزن 70 کیلوگرم مرتضی تخمین زده می شود در دور پامه با توجه به نیایت والله از پاکستان ریکی پیرویزی. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مصطفی احمداف از تاجیکستان را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل سنجر دوژانوف از قزاقستان با نتیجه 4 بر یک مغلوب شد و در رده بندی قرار گرفت. وی در این دیدار مقابل اوزوربک توکتومامباتوف از قرقیزستان با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و پنجم شد.

1852136

* در وزن 74 کیلوگرم حسین ابوذری شمیل ایزاکوف از اردن در دور اول با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ماگومدرسول اسلویف از بحرین با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، ابوذری از دور رقابت ها کنار رفت.

1852141

* در وزن 79 کیلوگرم امیرحسین کاووسی وی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم خدیر سیف الدین اف از بحرین را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. در این مرحله بولات ساکایف از قزاقستان با نتیجه 8 بر 5 مغلوب فنی شد و راهی رده بندی دیگر شد. کاووسی در این دیدار با نتیجه 6 بر صفر یاجورو یاماساکی از ژاپن را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

1852143

* در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی گوان در دور اول با نتیجه 5 بر 2 اوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر از سد ژوشان لین چین گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 2 هایاتو ایشی گورو از ژاپن را شکست داد و راهی فینال شد. کریمی در این دیدار مقابل عظمت دولت بکوف دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 4 بر یک مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت.

1852142

* در وزن 92 کیلوگرم ارشک محیبی وی در دور اول مقابل آرش یوشیدا از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی محیبی به گروه بازنده ها رفت. در این دیدار باز هم گانخویاگ گانباتار از مغولستان با نتیجه 6 بر 4 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

1852140

* در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج اولزیسایخان در دور اول با نتیجه 12 بر صفر پیکار از مغولستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل تاکاشی ایشی گورو از ژاپن با نتیجه 11 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل احمد تاج الدین اف از بحرین با نتیجه 13 بر 8 مغلوب شد و راهی دور بعد شد. گلیج در این دیدار با نتیجه 11 بر صفر بیکساد اورکیمبای از قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

1852144

* امیررضا معصومی 125 کیلوگرم وزن دارد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی، ضیامحمت با نتیجه 10 بر صفر صفراف از ترکمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دارندگان مدال نقره و برنز از مغولستان با نتیجه 8 بر 6 شکست خورد و راهی دیدار رفت. معصومی در این دیدار 4 بر 2 شکست خورد و مقابل بوهردون از چین پنجم شد.

1852138

رده بندی مسابقات تیمی آسیا به شرح زیر است:
1- قزاقستان 179 امتیاز 2- ژاپن 129 امتیاز 3- ایران 124 امتیاز 4- مغولستان 120 امتیاز 5- ازبکستان 118 امتیاز 6- قرقیزستان 109 امتیاز 7- هند 99 امتیاز 8- چین 91 امتیاز

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما