12 واقعیت تلخ و ناخوشایند که رویاهای شما را از دانستن دور می کند

آیا کسی چیزی به شما گفته است که شما اصلاً نمی دانید؟ دنیای من زیباست اما پر از واقعیت های ترسناک و ناخوشایند. گاهی دانستن هزینه بسیار تکان دهنده است و بدون شک شما را از بسیاری از موضوعات آزاردهنده دور می کند. شاید به همین دلیل است که افراد هر چه بیشتر بدانند و آگاهی داشته باشند، بیشتر دچار اختلال روحی و روانی می شوند و بیشتر نگران، نگران و تحت نظر هستند، هر چند مسئولیت نگرانی و احساس نتیجه آگاهی مثبت باشد. اما از طرف دیگر، افرادی که کمتر می دانند، سبک ترند، زندگی راحت تری دارند و اعصاب و فکرشان راحت تر است. در ادامه این مقاله قصد داریم 12 واقعیت وحشتناک و ناخوشایند را به شما معرفی کنیم که بدون شک برخی از رویاهای شما را از شما دور خواهد کرد. نگو ما هم تذکر ندادیم!

12 واقعیت تلخ و ناخوشایند که رویاهای شما را از دانستن دور می کند

1- در قرن هجدهم، افراد ثروتمند دندان های آسیب دیده خود را برداشتند و دندان های سالم افراد فقیر را جایگزین آن کردند.

تا سال 1700، کشیدن دندان دردناک تنها راه خلاصی از دندان درد بود. تا آن زمان، جستجوی واقعی برای درک علم دندانپزشکی وجود نداشت و به همین دلیل، دانش مردم در مورد چگونگی حفظ سلامت دندان های خود محدود بود. در سال 1771، یک دکتر شکست خورده به نام جان هانتر کتابی به نام تاریخ طبیعی دندانپزشکی انسان منتشر کرد که راه حلی علمی برای مشکلات دندانی افراد پیشنهاد می کرد. او در این کتاب ایده ایمپلنت های دندانی را مطرح کرد که به سرعت در میان ثروتمندان مورد توجه قرار گرفت. او پیشنهاد کرد که می توان از دندان های سالم افراد زنده یا مرده برای جایگزینی دندان های آسیب دیده استفاده کرد. این ایده خیلی زود توسط ثروتمندان مورد استفاده قرار گرفت و در سال 1815 آنقدر محبوب شد که دندان سربازان کشته شده در نبرد واترلو را بیرون کشیدند تا به افراد ثروتمند فروخته شوند.

12 واقعیت تلخ و ناخوشایند که رویاهای شما را از دانستن دور می کند

2- در آفریقای جنوبی اعتقاد عمومی بر این است که رابطه جنسی با باکره ایدز را درمان می کند

آفريقاي ديگري كيشري ист كاك ديگر پاكر، ايكباري وي در هيجان شهد. اما مانند سایر کشورهای آفریقایی، این کشور نیز دارای آمار بالایی از ایدز است و از دیرباز این باور عمیق و رایج در بین مردم این کشور وجود دارد که دختران باکره می توانند با مردان مبتلا به ایدز یا این ویروس ازدواج کنند. اگر آلوده باشند به همین دلیل با مردان بالغ با امید برخورد می شود و سعی می کنند به دختران جوان باکره که برخی از آنها به سختی 9 سال سن دارند تجاوز کنند. در آفریقای جنوبی، این باور معمولاً “افسانه باکره بودن” نامیده می شود. آفریقای جنوبی بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس اچ آی وی را در سال 2001 داشت. به همین دلیل در این مدت خشونت جنسی علیه کودکان تشدید شد و برخی از کودکان 9 ساله توسط گروهی از مردان مبتلا به اچ آی وی به امید بهبودی مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند. در بیشتر موارد خود قربانیان نیز به دلیل این بیماری به ایدز مبتلا شده و جان خود را از دست داده اند.

3- ارتش ژاپن در طول جنگ جهانی دوم آزمایش های وحشتناکی مانند تعبیر انسان زنده بر روی انسان انجام داد.

ارتش امپراتوری ژاپن در طول جنگ جهانی دوم و در بحبوحه این درگیری ویرانگر بود و مرتکب جنایات وحشتناکی شد. ارتش این کشور آزمایش‌های بسیار ظالمانه‌ای را بر روی انسان آغاز کرد که از آن جمله می‌توان به تشریح زندانیان زنده، تزریق عوامل بیماری‌زا به بدن آنها به صورت واکسیناسیون، یخ زدن دست و پای زندانیان برای تحقیق در مورد اثرات آن، قطع کردن دست اشاره کرد. پیشت زدن آن ها به دیر قسمت های بدنشان و از آن کیبل. ارتش ژاپن مرکزی برای تحقیق و توسعه تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی ساخت که واحد 731 نام داشت. لیست کارهای وحشتناکی که بر روی 731 واحد انجام شد بسیار طولانی است. این آزمایش ها و بررسی های غیرانسانی زیر نظر فرمانده شیرو ایشی انجام شد. پس از پایان جنگ جهانی دوم، فرمانده شیرو ایشی از طریق مقامات آمریکایی مصونیت قضایی دریافت کرد و در سن 67 سالگی بر اثر سرطان گلو درگذشت.

12 واقعیت تلخ و ناخوشایند که رویاهای شما را از دانستن دور می کند

4- هنگامی که فرد مبتلا به HIV با فرد دیگری که او نیز آلوده به HIV است رابطه جنسی برقرار می کند، نوع دیگری از ویروس ایدز تشکیل می شود که شکست ناپذیر است.

هنگامی که فردی آلوده به اچ آی وی با فرد دیگری که او نیز به این ویروس آلوده است، اما از سویه متفاوت، رابطه جنسی برقرار می کند، هر دوی آنها “فوق العاده آلوده” می شوند. بدترین قسمت داستان این است که افراد با استفاده از Suprembet نسبت به داروهای HIV مصون هستند. این نوع عفونت باعث می‌شود که علائم و نشانه‌های HIV شدیدتر شود. اما این نوع ایدز بسیار نادر است و تا سال 2002 تنها 16 مورد از آن ثبت شده است. مطالعات نشان داده است که 95 درصد موارد ایدز فوق شکمی در سه سال اول شیوع بیماری رخ داده است. علاوه بر رابطه جنسی، استفاده از سرنگ مشترک برای تزریق نیز می تواند منجر به ایدز شود.

5- تا سال 1986 پزشکان فکر می کردند که نوزادان دردی را احساس نمی کنند و بدون بیهوشی کودکان را جراحی قلب می کردند.

بی تفاوتی پزشکان به درد و بیماری بیماران خود چالش و اتهامی است که مدت هاست این قشر از جامعه را به خود جذب کرده است. قبل از دهه 1980، پزشکان این واقعیت را انکار می کردند که نوزادان نیز می توانند درد را احساس کنند. در نتیجه حتی نوزادان 15 ماهه بدون استفاده از داروهای بیهوشی در کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده تحت عمل جراحی قرار گرفتند. آزمایش روی نوزادان از ابتدای قرن نوزدهم در دانشگاه آغاز شد. در نهایت مشخص شد که نه تنها نوزادان درد شدیدی را احساس می کنند، بلکه این جراحی ها بدون استفاده از داروهای بیهوشی می تواند اثرات مخرب جسمی و روحی بر آنها داشته باشد.

6- پریاپیسم یا قاعدگی حالتی است که در آن قاعدگی مردان تا 4 ساعت طول می کشد.

پریاپیسم نوعی اختلال در نعوظ مردان است که در آن نعوظ آلت تناسلی ممکن است تا 4 ساعت طول بکشد. درمان این ناهماهنگی بسیار دردناک است، جایی که از سوزن برای سوراخ کردن آلت تناسلی استفاده می شود تا لخته خونی که باعث این وضعیت شده است خارج شود. اگر این درمان نیز موثر نباشد، سوراخ کوچکی در قسمت بالایی دستگاه ایجاد می شود و خون از طریق آن تخلیه می شود. پریاپیسم اختلالی است که پس از نعوظ، آلت تناسلی مرد از بازگشت به حالت نرمال و شل خودداری می کند.

هنگامی که نعوظ رخ می دهد، خون در دستگاه راکد می شود و این باعث می شود دستگاه برای مدت طولانی از دسترسی به اکسیژن محروم شود. پس از آن دستگاه به مدت 4 تا 5 ساعت در حالت نعوظ باقی می ماند که باعث اختلال نعوظ یا تغییر شکل و حتی قانقاریای دستگاه می شود. گویی این شرایط به اندازه کافی ترسناک نیستند، متخصصان اورولوژی برای درمان این اختلال سوزنی را وارد دستگاه کرده و لخته خون را خارج می کنند. در موارد معدودی باید جراحی نیز انجام شود که شامل ایجاد سوراخ کوچک در نوک دستگاه و خارج کردن خون می شود.

7- در دهه 1950 دولت آمریکا از اسپری های رادیواکتیو بر روی مردم استفاده کرد

در دهه 1950 و در زمان آغاز مسابقه تسلیحاتی بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی، دولت آمریکا گفت که از پرده های دود در سنت لوئیس برای محافظت از مردم در برابر حملات هوایی شوروی استفاده می کند. اما در واقع آنها ذرات رادیواکتیو را روی شهروندان می پاشیدند و اثرات آنها را بررسی می کردند. ارتش ایالات متحده ادعا کرد که این ذرات سولفید کادمیوم روی بی ضرر هستند، اما پروفسور لیزا مارتینو تیلور، جامعه شناس کالج سنت لوئیس که این موضوع را بررسی کرد، ادعا کرد که مواد رادیواکتیو نیز به این ترکیب اضافه شده است. پروفسور لیزا در طول سالیان متمادی سعی کرد مدارک مربوط به این آزمون دولتی را افشا کند. این عملیات به صورت مخفیانه انجام شد و حتی دولت محلی نیز از آن بی اطلاع بود. بیشتر قربانیان از خانواده های کم درآمد و اقلیت های قومی بودند.

8- خدمه شاتل فضایی چلنجر کاملا بیدار و از سقوط خود آگاه بودند تا اینکه کپسول با سرعت 207 مایل در ساعت سقوط کرد و به اقیانوس افتاد.

محققان فاجعه شاتل فضایی چلنجر شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد خدمه در حال انجام مراحل بازیابی اضطراری در حالی که کپسول حاوی آنها به سمت زمین افتاده است. در آن زمان مانند ستاره ای در حال سقوط به زمین آمدند، زنده بودند و از مرگ قریب الوقوع خبر داشتند. خدمه شاتل فضایی چلنجر نمادی از روح انسان کامل است که هیچ شانسی برای زنده ماندن ندارد اما همچنان تا آخرین نفس برای زنده ماندن تلاش می کند. در 28 ژانویه 1986، شاتل فضایی چلنجر 73 ثانیه پس از پرتاب، در ارتفاع 14 کیلومتری از سطح زمین، بر فراز اقیانوس اطلس منفجر شد و هر هفته خدمه آن کشته شدند که اولین حادثه مربوط به ایالات متحده بود. برنامه فضایی تا آن زمان

9- جنین انسان در داخل رحم نیز می تواند بترسد و گریه کند اما صدایش شنیده نمی شود

جنین انسان به هر عاملی می تواند در رحم احساس ترس کند و گریه کند، اما از آنجایی که ریه ها و مجاری تنفسی تا زمان تولد پر از مایع است، صدای درماندگی و گریه به گوش نمی رسد. نوزادانی که 28 هفته دارند در رحم مادر گریه می کنند. این کشف حرکت غیرقابل درک قبلی جنین انسان از طریق اسکن اولتراسوند انجام شد. یک مطالعه نشان داد که وقتی کودک در سطح شکم مادر قرار می گیرد و صدایی در مقابل او قرار می گیرد، رفتار معمول گریه کاذب را نشان می دهد که شبیه به باز کردن دهان، فشار دادن زبان، تنفس نامنظم و حتی است. لرزش لب پایین است.

10- ماده کفتار خالدار دارای «مثل آلت» است که از آلت کفتار نر بلندتر است و از طریق آن جفت گیری و تخمگذاری را انجام می دهد.

شاید باورش سخت باشد، اما کفتار خالدار ماده به جای واژن، اندام تناسلی شبیه آلت تناسلی کفتار نر دارد و بلندتر از آن چیزی است که برای جفت گیری استفاده می شود و نوزاد نیز از طریق آن بیرون می آید. در حالی که 60 درصد گوساله های کفتار در هنگام تولد به دلیل خفگی می میرند، اما پارگی آن برای کفتارهای ماده کشنده است. یک کفتار ماده از طریق همان دستگاه ادرار می کند و جفت می کند و همچنین دارای دستگاهی است که انزال می کند. کفتارهای خالدار جامعه ای مادرسالار هستند که در آن کفتارهای نر بالغ بسیار مطیع و البته ترسو هستند. طبیعتاً آمیزش جنسی بین دو جنس دشوار است، بنابراین کفتارهای نر باید با احتیاط خود را به گونه ای قرار دهند که آلت تناسلی آنها در جهت بالا باشد تا آلت کفتار ماده در داخل باشد و امکان جفت گیری وجود داشته باشد. زایمان از طریق این وسیله برای کفتار ماده بسیار خطرناک است و نوزاد یک کیلویی از این لوله که فقط یک اینچ ضخامت دارد به صورت نازک خارج می شود و پارگی آن برای کفتار ماده می تواند کشنده باشد.

11- خرس کوآلا می تواند روی شما ادرار کند و باعث بیماری آمیزشی کلامیدیا شود

بیماری مقاربتی کلامیدیا برای مدتی هیچ علامتی ندارد تا اینکه خیلی دیر شده است. این بیماری باعث کوری، ناباروری و نوعی عفونت به نام «دم کثیف» می شود که در آن مجاری ادرار ملتهب و بزرگ می شود که بسیار دردناک است. کلامیدیا یک بیماری شایع مقاربتی است، اما کلامیدیا با کوالاها متفاوت است که در صورت سرایت به انسان می تواند باعث ویرانی همه گیر شود. در بین کوالاهای استرالیایی شیوع کلامیدیا بسیار گسترده است و در برخی از نقاط کشور شیوع کلامیدیا به بیش از 90 درصد می رسد. بدترین قسمت ماجرا این است که این بیماری از طریق تماس مستقیم به انسان منتقل می شود، مثلاً وقتی یک کوالا را نوازش می کنید و روی شما ادرار می کند.

12- گفته می شود که قبر تیمور لینگ توسط هیتلر در اتحاد جماهیر شوروی توسط استالین مورد حمله قرار گرفت.

تیمور لینگ یکی از ترسناک ترین و شناخته شده ترین جنگ های تاریخ است که دشمنانش را به لرزه درآورده است. تیمور لینگ با این جمله در قبر خود دراز کشیده است: «وقتی از مرگ برخیزیم، دنیا می لرزد». این مقاله در داخل کلاه ایمنی و در داخل قبر نوشته شده است: “هر که مقاومت کند از من دور می شود، مهاجم بدتر از من می رود.” در 19 ژوئن 1941 استالین دستور داد جسد تیمور لینگ را از قبر بیرون آورند. سه روز بعد، آدولف هیتلر عملیات بارباروسا را ​​علیه روسیه آغاز کرد. به همین دلیل مردم روسیه می گویند «نفرین تیمور لینگ». بسیاری بر این باورند که دفن تیمور لنگ ارتباط مستقیمی با حمله هیتلر به اتحاد جماهیر شوروی داشته است. عملیات نبش قبر تیمور لینگ بلافاصله پس از حمله هیتلر متوقف شد و بقایای تیمور برای مطالعه به مسکو فرستاده شد. پس از آن، بقایای تیمور در نوامبر 1942 با تشریفات کامل اسلامی به خاک سپرده شد و سپس شوروی در نبرد استالینگراد پیروز شد.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما
ما از هوش مصنوعی برای تولید محتوای این وب‌سایت استفاده می‌کنیم و تضمینی برای صحت یا اعتبار اطلاعات ارائه شده نداریم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.