60 ژن جدید مرتبط با اوتیسم کشف شد

دانشمندان 60 ژن جدید اوتیسم را کشف کرده اند که ممکن است سرنخ های مهمی برای علت این اختلال ارائه دهد.

همانطور که Tekexplorist گزارش و نقل کرده است، اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک اختلال عصبی رشدی است که با مشکل در تعاملات اجتماعی همراه است و باعث بروز رفتارهای تکراری در فرد می شود. تاکنون چندین ژن مرتبط با اوتیسم شناسایی شده است که در مجموع 20 درصد از کل موارد اوتیسم را تشکیل می دهند. اکثر افرادی که این ژن ها را دارند، اشکال شدید اوتیسم و ​​سایر بیماری های عصبی مانند صرع و ناتوانی های ذهنی را نشان می دهند.

محققان دانشگاه کلمبیا از داده های بیش از 43000 فرد مبتلا به اوتیسم برای یافتن ژن های پنهان اوتیسم استفاده کردند که می تواند بیشتر موارد را توضیح دهد.

آنها 60 ژن مرتبط با اوتیسم را کشف کردند که ممکن است سرنخ های مهمی برای علل اوتیسم در طیف کامل این اختلال ارائه دهد. پنج ژن در مقایسه با ژن‌های کشف‌شده قبلی، از جمله تشخیص، تأثیر متوسطی بر ویژگی‌های اوتیسم داشتند.

این پنج ژن همچنین توضیح می دهند که چرا اوتیسم اغلب در خانواده ها وجود دارد. علاوه بر این، این ژن ها اغلب از والدین شرکت کننده به ارث می رسند.

وندی چانگ، رئیس بخش ژنتیک در بخش اطفال در کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا، می‌گوید: «به طور کلی، ژن‌هایی که ما پیدا کردیم ممکن است با ژن‌هایی که قبلا کشف شده‌اند متفاوت باشند.» این ژن‌ها مجموعه متفاوتی از ژن‌ها را نشان می‌دهند که مستقیم‌تر با علائم اختلال اوتیسم مرتبط هستند.

ما باید مطالعات دقیق تری انجام دهیم که شامل افراد بیشتری باشد که این ژن ها را دارند تا بفهمیم هر ژن چگونه در ویژگی های اوتیسم نقش دارد. ما معتقدیم که این ژن ها همچنین به ما کمک می کنند تا زمینه های بیولوژیکی را که منجر به ایجاد اکثر موارد اوتیسم می شود، کشف کنیم.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما