Chardham Yatra مشاوره صادر شده برای زائرانی که از Kedarnath، Badrinath، Yamunotri، Gangotri بازدید می کنند اخبار هند

دهرادون: دولت اوتاراکند روز پنجشنبه یک توصیه بهداشتی برای زائران Chardham به 11 زبان صادر کرد و از آنها خواست تا قبل از شروع سفر به معابد هیمالیا، دستورالعمل هایی مانند سازگاری با خود و معاینه پزشکی خود را دنبال کنند.

راجش کومار، وزیر بهداشت، گفت: “ما قبلاً توصیه هایی را به زبان هندی و انگلیسی صادر می کردیم. اما اکنون آنها را به 9 زبان دیگر صادر می کنیم تا زائرانی که از ایالت های مختلف می آیند بتوانند به راحتی آنها را درک کنند و اقدامات احتیاطی برای ایمنی آنها انجام دهند.” .

او گفت که 9 زبان دیگر که این توصیه در روز پنجشنبه به آنها صادر شد شامل تامیل، مالایالام، تلوگو، کانادا، بنگالی، گجراتی، پنجابی، مراتی و اوریا بود.

او گفت که هواسازی قبل از شروع سفر ضروری است زیرا معابد هیمالیا در چاردهام یاترا در ارتفاع بیش از 2700 متر قرار دارند.

مسافران در این مکان ها می توانند تحت تاثیر سرمای شدید، رطوبت کم، اشعه ماوراء بنفش شدید، فشار کم هوا و اکسیژن کم قرار بگیرند.

زائرانی که از دمام های Kedarnath، Badrinath، Yamunotri و Gangotri بازدید می کنند، باید قبل از سفر از آمادگی پزشکی و سفر مطمئن شوند. در این توصیه نامه آمده است که ارتفاع زیاد می تواند باعث مشکلات پزشکی شود – برنامه ریزی، آماده سازی و بسته بندی برای همین امر بسیار مهم است.

برای حداقل هفت روز یک سفر برنامه ریزی کنید، زمانی را برای سازگاری در نظر بگیرید. او گفت: برای استراحت های مکرر برنامه ریزی کنید، 5 تا 10 هزار استراحت در هر یک ساعت پیاده روی یا هر دو ساعت صعود با خودرو انجام دهید.

در این توصیه نامه آمده است: “تمرینات تنفسی را روزانه 5 تا 10 دقیقه انجام دهید و روزانه 20 تا 30 دقیقه پیاده روی کنید.” اگر 55 سال سن دارید یا سابقه بیماری قلبی، آسم، فشار خون بالا یا دیابت دارید، برای اطمینان از تناسب اندام در سفر، معاینه سلامتی انجام دهید.

ژاکت پشمی، ترمال، ژاکت پفی، دستکش، جوراب، لباس بارانی، کت بارانی، چتر، و تجهیزات اولیه چک سلامت مانند پالس اکسی‌متر، دماسنج و غیره باید همراه داشته باشید.

زائرانی که از قبل بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی، آسم، فشار خون و دیابت دارند، طبق توصیه‌ها باید تمام داروها و دستگاه‌های آزمایش موجود را به همراه شماره تماس پزشک منزل خود داشته باشند.

در این بیانیه آمده است: “لطفاً قبل از سفر، گزارش آب و هوا را بررسی کنید و مطمئن شوید که لباس گرم کافی برای مدیریت در دمای بسیار سرد دارید. اگر پزشک شما توصیه می کند از یاترا استفاده نکنید.”

در صورتی که زائر دچار درد قفسه سینه، تنگی نفس، سرفه های مداوم، سرگیجه، استفراغ، یخ زدگی/سردی پوست، ضعف یا بی حسی در یک طرف بدن زائر شود، باید به نزدیکترین مرکز خدمات بهداشتی درمانی مراجعه کند.

از زائران می‌خواهد از مصرف الکل، نوشیدنی‌های کافئین‌دار، قرص‌های خواب‌آور و مسکن‌های قوی در حین یترا خودداری کنند و از استعمال دخانیات نیز خودداری کنند.

طبق توصیه، زائران باید حداقل دو لیتر مایعات بنوشند و رژیم غذایی مغذی زیادی را در طول یاترا مصرف کنند.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما