TGV از قطارهای آینده رونمایی کرد

(سی ان ان) – به آینده سفرهای قطار سریع السیر اروپا خوش آمدید.

شرکت راه‌آهن فرانسه SNCF و سازنده قطار آلستوم از اولین قطار تکمیل‌شده TGV M، نسل بعدی قطار دوطبقه پرسرعت که دارای دماغه آئرودینامیک‌تر و بلندتر است، پرده‌برداری کرده‌اند – که برای پرش در حومه‌های فرانسه مناسب است.

آلستوم قطار جدید را «TGV آینده» نامید. TGV مخفف Train à Grand Vitesse به معنای قطار پرسرعت است.

این طرح جدید شیک در سال 2024 در شبکه ریلی پاریس و در 10 سال آینده در سراسر کشور نمایش داده خواهد شد.

بزرگتر و بهتر

TGV یکی از معروف ترین برندهای قطار سریع السیر در جهان است و از اوایل دهه 1980 جزء اصلی سفرهای ریلی اروپا بوده است.

در سال 2018، SNCF، شرکت راه آهن دولتی فرانسه که TGV را کنترل می کند، 100 قطار TGV M (همچنین به عنوان قطار Avelia Horizon شناخته می شود) با هزینه 2.7 میلیارد یورو (حدود 2.7 میلیارد دلار) سفارش داد. 15 قطار اضافی در آگوست 2022 سفارش داده شد.

اکثر قطارها در فرانسه کار خواهند کرد، اما آلستوم گفته است که 15 قطار در سطح بین‌المللی بر روی ریل حرکت خواهند کرد.

TGV M با حداکثر سرعت مشابه نسل قبلی قطارهای TGV – 350 کیلومتر در ساعت (نزدیک به 220 مایل در ساعت) کار خواهد کرد.

فیلیپ مولیتور، سخنگوی آلستوم، به سی‌ان‌ان سفر گفت: «در سال 2022، ما نمی‌خواهیم سریع‌تر پیش برویم.
قطار جدید TGV M که در کارخانه آلستوم در لاروشل، در غرب فرانسه رونمایی شد، به عنوان نسل بعدی قطارهای سریع السیر اروپا معرفی می شود.

قطار جدید TGV M که در کارخانه آلستوم در لاروشل، در غرب فرانسه رونمایی شد، به عنوان نسل بعدی قطارهای سریع السیر اروپا معرفی می شود.

خاویر لئوتی / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

ترن‌های TGV M نه تنها دارای دماغه‌های 40.5 سانتی‌متری (15.9 اینچی) بلندتر از مدل‌های قبلی خود هستند، بلکه در کل بزرگ‌تر هستند. فضای داخلی کالسکه رومایر می تواند تا 740 صندلی را در خود جای دهد، در مقایسه با حداکثر فعلی 634 صندلی.

TGV Ms همچنین چیزی را دریافت کرد که سازنده Alstom آن را “مژولار بودن بی سابقه” می نامد، به این معنی که پیکربندی داخلی قطار به راحتی قابل تنظیم است. یک کالسکه را می توان از درجه دوم به درجه یک تبدیل کرد و مجدداً برگرداند، یا طوری تنظیم کرد که فضایی برای چمدان ها یا دوچرخه های بزرگ ایجاد کند. همچنین برای ارائه تنوع و انعطاف پذیری در سفرهای طولانی تر، مناطق اجتماعی اختصاصی مسافران در داخل هواپیما وجود خواهد داشت.

به گفته آلستوم، این طراحی بازده فعلی انرژی و ردپای کربن TGV را بهبود می‌بخشد و ۹۷ درصد از اجزای قطار اکنون قابل بازیافت هستند.

همچنین دارای دسترسی بهتر است – یک سکوی بالابر برای اینکه کاربران ویلچر بتوانند به طور مستقل سوار قطار شوند و یک سیستم صوتی داخل هواپیما برای کمک به مسافران کم بینا وجود خواهد داشت.

پنجره‌های بزرگ‌تر بیشترین استفاده را از نماها می‌برند در حالی که نور TGV بسته به نور طبیعی بیرون سازگار می‌شود.

در بیانیه ای، آلستوم مجموعه قطاری را توصیف می کند که حسگرهای آن به طور مداوم هزاران قطعه داده را مخابره می کنند و قطار را قادر می سازد در زمان واقعی از هر زاویه ای برای بهینه سازی نگهداری و در دسترس بودن مورد بررسی قرار گیرد.

از طراحی تا واقعیت

عناصر آینده نگرانه TGV M مستلزم برخی تغییرات زیرساختی در شبکه ریلی فرانسه خواهد بود – برای مثال، برخی از علائم توقف ایستگاه باید جابجا شوند تا توسط دماغه بلندتر قطار جدید مبهم نشوند.

آلستوم می گوید رانندگان قطار به طور فعال در فرآیند طراحی، به ویژه فضای داخلی کابین راننده شرکت داشتند.

این شرکت می‌گوید: «با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی، صد راننده با انتخاب سه طرح فضایی، یک تور مجازی از کابین را انتخاب کردند.

با رونمایی از اولین قطار تکمیل شده، گام بعدی همان چیزی است که آلستوم آن را “یک دوره طولانی آزمایش” توصیف می کند – اولین مرحله آزمایشی در پایان سال 2022 در جمهوری چک آغاز می شود.

عکس برتر خاویر لئوتی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما